Põllumajandus. Maamessi parimad palad

15. mai 2014, 00:00

Maamessil, kus osales 400 firmat üheksast riigist, demonstreeriti mitmesugust uudset tehnikat.

Aasta traktor Claas Axion 850

Traktor Claas Axion 850 valiti Hannoveris toimunud Agritechnica messi raames 2014. aasta traktoriks. Claas on suutnud oma uute traktorimudelitega saavutada Saksamaa sõltumatu organisatsiooni DLG tehtud Powermixi testis parimad tulemused. Claas Axion näitas kogu ajaloo jooksul testitud traktorite seas kõige väiksemat kütuse erikulu g/kWh. Lisaks säästlikkusele on Claasi traktorid lihtsasti juhitavad tänu pardakompuutrile CEBIS, mille ülesehitus ja kasutamine on imelihtne.

Eesti kõige võimsam traktor Case IH Quadtrac 600

Teadaolevalt on see kõige võimsam põllumajanduslik traktor Eestis, selle maksimaalne võimsus ulatub 670 hobujõuni. Igapäevast tööd teeb masin osaühingus Voore Farm alates selle aasta kevadest. Traktor kaalub 25 tonni. Kõrgus 4 meetrit, pikkus 7,6 meetrit, laius 3 meetrit. Kütusepaagi maht on 1800 liitrit. Masinal on neli roomikut laiusega 76 cm. Roomikutel on suur kandepind, väga väike pinnase erisurve ning ületamatu veojõud.

Põllumajandusvedudeks sobilik veoauto MAN TRS 553 Agrotruck

Keil M.A. OÜ näitas Maamessil uut veoautot MAN TRS 553 Agrotruck, mis on mõeldud põllumajandusvedudeks. Masina modifikatsioonid sobivad ka põlluharimisriistade kasutamiseks, näiteks randaali järelehaakimiseks. Veok ei sobi traktori asendajaks, aga paljudel juhtudel võib seda traktori asemel kasutada.

Maamessil toimus MAN TRS 553 Agrotruck Balti riikide ja Põhjamaade esma­esitlus.

Iseliikuv söödamikser Strautmann Verti-Mix 1701 Double SF Fast Cut

Iseliikuv söödamikser Strautmann Verti-Mix 1701 Double SF Fast Cut, mis sai innovatiivse freesi asendava lõikepea eest messil Euro Tier 2012 hõbemedali. Sellist tüüpi mikser on esmakordselt Skandinaavias ja Baltimaades. Auhinnatud lõikesüsteemi Fast Cut eeliseks on väiksem freesi jõuvajadus ning laaditavat materjali käitletakse vähem agressiivselt. Sel kevadel alustab masin tööd Voore Farmis.

Iselaadiv heinarullihaagis Humus

AS Paide Masinatehas esitles HUMUSe kaubamärgi all enda konstrueeritud ja toodetud iselaadivat heinarullihaagist. Juba on haagis läbinud eduka testimise põllul.

Põhu-, heina- või silorullide kogumiseks ning haagisele peale- ja mahalaadimiseks piisab nüüd ainult ühest traktorist koos innovatiivse heinarullihaagisega. Hüdrauliline haarats tõstab sõidu ajal rullid haagisele ilma traktorit peatamata, mis annab märgatava ajalise kokkuhoiu.

Konteinerkatlamaja VetoCont

OÜ Starfeld esitles Soome firma Ala-Talkkari OY biokütusel töötavat konteinerkatlamaja VetoCont, mis on mõeldud nii kuivatite, tootmishoonete kui ka isiklike majapidamiste kütmiseks. Kütteainena saab kasutada hakkpuitu, küttegraanulit, tükkturvast jne.

Konteinerkatlamaja eeliseks on see, et katlamaja seadmed on eelnevalt tehases komplekteeritud. Kliendil jääb vaid valmistada ette asukoht ja ühendada n-ö tarbijad tootjaga. Mudelivalikus olevad katlamajad on võimsusega 60–900 kW – sobilikud lahendused alates maamajapidamisest kuni asula keskküttekatlamajani.

Manitou tõstuk MLT960

AS INTRAC näitas uut suure võimsusega teleskooplaadurit, mille Euroopa esmaesitlus toimus just Tartus.

Tõstekõrgus 9 meetrit ja tõstevõime 6 tonni. Oma heade tehniliste näitajatega on uus mudel mõeldud töötama eriti suurtel koormustel ja rasketes tingimustes.

Kett-võsaniiduk  M1650

Same OÜ esitles uut kett-võsaniidukit M1650, mis on mõeldud kraavinõlvade, teeäärte ja metsasihtide puhastamiseks. Niiduk on valmistatud raskesti kuluvast terasest, mis kindlustab sellele pika eluea. Traktor, millele seda niidukit kinnitada saab, peab kaaluma vähemalt 6 tonni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. May 2014, 19:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing