Citycon valmistub uueks ostulaineks

21. mai 2014, 00:00

Eestiski kaubanduskeskusi omav Soome kinnisvaraarendaja Citycon valmistub ülevõtmis­tehinguteks.

Aktsiate emiteerimine aitab bilanssi tugevdada, kirjutas Bloomberg.

“Viimase 3,5 aastaga oleme oma asjad korda teinud,” ütles Cityconi juhatuse esimees Marcel Kokkeel. “Oleme valmis võtma ette järgmise sammu.”

Praegu juhib ettevõte Soomes, Rootsis, Taanis, Eestis ja Leedus 36 kaubanduskeskust. Nüüd pöördub Citycon tähelepanu poodidele, mida inimesed kasutavad igapäevaostudeks.

Plaanitakse osta ka toidupoode, et kindlustada kaubanduskeskusi majanduse halvenemise vastu.

Citycon kaasab 400 miljonit eurot, millest 300 miljonit kulub seniste laenude tagasi­makseteks.

Reitinguagentuur Moody’s pani eile Cityconi võlareitingu positiivse vaatluse alla. Praegu on võlareiting Baa3 ehk vaid astme võrra üle rämpsreitingu taseme.

“Me tugevdame oluliselt bilanssi – tahame olla Euroopa tippliigas,” ütles Kokkeel. “Tahame luua ka varud, mida saab kasutada investeerimisvõimalusteks, mida Põhjamaad pakuvad. Kui see on linnas ja toidukaupadega seotud, oleme me huvitatud.”

Tahab turule tuua uusi jaekaupmehi. Citycon püüab meelitada kohale jaekaupmehi, kes ei ole seni Põhjamaades esindatud. Ettevõtte andmetel on Põhjamaades esindatud rahvusvahelisi brände alla 40% Euroopa keskmisest.

“Kui me pakume pealinnades 5–6 suurt kaubanduskeskust, siis meid võetakse üsna tõsiselt,” ütles ta. “See on visioon ja strateegia, kuid me ei ole veel nii kaugele jõudnud.”

Uuringu kohaselt kasvab Stockholmi ja eeslinnade elanike arv 2030. aastaks poole miljoni elaniku võrra praeguselt 2,06 miljonilt elanikult.

Samaks ajaks peaks Helsingi ja 13 ümbritsevat kohalikku omavalitsust kasvatama rahva­arvu 250 000 inimese võrra, viies rahvaarvu üle 1,6 miljoni elaniku künnise.

Cityconil ei ole plaani laineneda väljapoole Põhjamaid ja Balti riike.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. May 2014, 19:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing