USAs tegi börsiindeks kõigi  aegade tippmargi

26. mai 2014, 00:00

Ameerika Ühendriikides tõusis reedel aktsiaindeks Standard & Poor’s 500 kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Indeks ületas esimest korda ajaloos 1900 punkti taseme. Börsibaromeeter sulgus reedel tasemel 1900,53 punkti.

Tõusid ka väikese turuväärtusega USA ette­võtete aktsiad, mis on sel aastal muutunud börsi­universumi peksupoisteks. Reedese börsitõusu põhjuseks on oodatust paremad makro­majanduslikud näitajad, mis suurendavad kindlust maailma suurima majanduse tugevusse.

“Meil on konstruktiivne keskkond,” iseloomustas USA aktsiaturgu Fenimore varahalduse analüüsidirektor John Fox. “Ettevõtete kasumid kasvavad, intressimäärad on madalad, aktsiate väärtustasemed on õiglased ja te võite teenida aktsiatega korraliku tootlust.”

USA aktsiaturu kõikuvust ehk volatiilsust näitav VIX indeks kukkus viie päevaga 8,7%. Tase 11,36 on madalaim alates 2013. aasta märtsist.

See näitab, et börsil valitseb optimism, kuid pakub ka võimalust oma portfelli suhteliselt odavalt languse eest kaitsta.

Volatiilsus on optsioonide hinnakujunduses üks olulisim komponent. Veebruarikuiselt 14 kuu kõrgeimalt tasemelt on volatiilsus taandunud 47%.

Kas liigne optimism? Investorid läksid 2014. aas­tale vastu liiga optimistlikuna, kuid mõtlesid peagi ümber, ütles EverBanki vanemstrateeg ­Chris Gaffney Bloombergile. “Üldiselt eeldavad investorid nüüd, et USA majanduse kasv jätkub ja kestab ka aktsiaturu tõus.”

Aktsiaturu analüütikute prognoositud kasumipõhine hinna-kasumi suhtarvu näit on 16,1. See on alla turu tippe, kui 2007. oktoobris oli näit 16,7 ja 2000. aasta märtsis 26,3.

USAs on osa S&P 500 indeksisse kuuluvaid ette­võtteid kvartalitulemused juba avaldanud. Koguni 75% firmadest on ületanud analüütikute ootuseid.

Sellised head uudised on kontrastis Eesti aktsia­turuga, kus ettevõtete tulemused olid nigelad ja aktsiaturg liigub aasta madalaima taseme juures.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. May 2014, 18:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing