81% meditsiinitudengeist huvitatud tööst välismaal

Indrek Kald 09. juuni 2014, 09:33

80,7% Eesti meditsiinitudengeist on huvitatud töötamisest välismaal, selgus tööandja brändingu agentuuri Instar EBC poolt mais läbiviidud uuringust.

22,3% tudengeist aga oleks valmis välismaale tööle minema jäädavalt. 12,4% sooviksid viibida välismaal kuni aasta, 25,1% vastanuist oleks valmis töötama välismaal 1-2 aastat ja 20,8% üle kolme aasta.

Välisriikide lõikes on tudengid kõige rohkem huvitatud töötamisest Soomes, Inglismaal, Rootsis ja Saksamaal.

Instar EBC konsultant Kersti Vannas kinnitas, et meditsiinitudengite soov leida tööd välismaal on läbi aastate püsinud kõrgel tasemel. "Noorte spetsialistide hoidmiseks Eestis peavad pingutusi tegema nii tervishoiuasutused kui ka riik tervikuna," märkis ta pressiteates.

"Võtmeküsimuseks noorte meditsiinispetsialistide hoidmisel Eestis on senisest suurema tähelepanu pööramine noorte värbamisega seotud teemadele ja motivatsioonisüsteemide ning töökeskkonna tänapäevastamine," sõnas Vannas.

Lisaks selgus uuringust, et 49,8% meditsiinitudengeist töötab õpingute kõrvalt.

Kõige mainekamad tööandjad on üliõpilaste arvates Tartu Ülikooli Kliinikum, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Ida-Tallinna Keskhaigla. Tööandja poolt pakutavatest soodustustest peavad tudengid olulisemateks keskmisest kõrgemat palka ja paindlikku tööaega.

Instar EBC viis tööandja maine uuringu läbi mais Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengite hulgas. Uuringus osales 400 tudengit.

Instar EBC on tööandja brändingu agentuur, mis tegeleb tööandja maine konsultatsioonide pakkumisega Balti riikides. Meditsiiniuuringut viiakse läbi alates 2010. aastast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2014, 09:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing