Arco aktsionäride vahel puudub usaldus

10. juuni 2014, 00:00

Börsiettevõttes Arco Vara on aastatega kujunenud olukord, kus teatud aktsionäride vahel puudub usaldus üksteise ja vastastikuste nägemuste suhtes.

Selle põhjuseks on aastaid tagasi Arcos domineerivat rolli omanud aktsionäride teadlik vastandumine mõnele teisele suuraktsionärile ning eesmärgipärane tegevus ettevõtte käekäiku ja arengut puudutavate küsimuste arutamisest ja otsustamisest eemalehoidmiseks.

Nõukogu kummaline töö­korraldus. Muu hulgas on sellele oluliselt kaasa aidanud ka ettevõtte nõukogu kummaline töökorraldus, millega olen nõukogu liikmena viimastel aastatel kokku puutunud. Kuude ja aastate kaupa on tulnud börsiettevõttes vaielda sellistes küsimustes nagu nõukogu koosolekute kokkukutsumise kord ja mõistlikud tähtajad, samuti nõukogu liikmele vajaliku ­info saamine päevakorras olevate küsimuste kohta piisava aja jooksul enne koosolekut.

Näiteks on edastatud nõu­kogu koosoleku teade enne nädalavahetust ja kolm päeva enne plaanitavat koosolekut olukorras, kus osa nõu­kogu liikmeid elab välismaal ja on ilmne, et sellise aja jooksul ­pole võimalik ei neil ega ka Eestis aktiivselt tööga seotud nõu­kogu liikmetel koosolekuks ­aega planeerida. Korduvaid ettepanekuid nn korraliste nõukogu koosolekute regulaarse ajagraafiku määramiseks ei ole kuulda võetud. Lisades ühtlasi Eestis alaliselt mitteelavatele nõukogu liikmetele igasuguste lähetuskulude kompenseerimise lõpetamise, siis pole raske aimata, mis eesmärgil sellist töökorraldust on pika aja jooksul praktiseeritud. Eesmärk on teatud isikute aktiivsema ja ­sisulisema osalemise välistamine nõukogu töös.

Vastuseid ei tule. Kui siia lisada veel nõukogu liikmetes tähelepanu köitnud eelneva ajavahemiku (enne praeguse nõukogu ametiaega) teatud tehingute ja kulutuste majanduslik põhjendatus ning nende kohta korduvalt esitatud küsimustele vastamata jätmine ja meeleheitlik tegevus nende arutamise vältimiseks, siis tekib küsimus, kas nõukogu on vaid formaalsus, mille olemasolule saab vastutuse kerkimisel tugineda (nõukogu teadis, nõu­kogus arutati ja otsustati jms).

Minul on börsiettevõttest, selle organite tegevusest ning äriühingu avatusest aktsionäridele ja avalikkusele teatud kohustuslike nõuete täitmiseks teistsugune ettekujutus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. June 2014, 19:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing