3 Rootsi panka 21 tugevaima seas

Romet Kreek 16. juuni 2014, 11:12

Bloomberg on reastanud maailma 21 tugevaimat panka, mille seast leiab kolm Rootsi ja ühe Soome panga.

Põhjamaadest on tugevaim pank maailmas 8. kohal olev Pohjola Bank. 9. kohalt leiab SEB, 11. kohalt Svenska Handelsbankeni ja 14. kohalt Swedbanki.

Maailma tugevaim pank on Hongkongi Hang Seng Bank. Teist ja kolmandat kohta jagavad Kanada Desjardins Group ja Jaapani Norinchukin Bank.

4. kohal on Singapuri Oversea-Chinese Banking ja 5. kohal Katari Qatar National Bank.

Kõrgeimal kohal Euroopa pank võttis 6. koha. Selleks on Saksa Bayerische Landesbank.

21 tugevaima panga seas on ainult üks USA pank – 19. kohal U.S. Bancorp.

Tugevamate pankade välja selgitamiseks vaadati vähemalt 100 miljardi dollarilise bilansimahuga pankasid 1. mai seisuga. Pangad reastati viie kriteeriumi alusel: esimese taseme omavahendite suhe riskiga kaalutud varadesse, mittetöötavate varade suhe kogu varadesse, laenukahjumi reservide suhe halbadesse varadesse, hoiuste osakaal varadesse ja kulude suhena tuludesse.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maailma tugevaim pank on vähendanud enda sidemeid Mandri-Hiinaga, kuna viimase majanduskasv on hakanud aeglustuma. Panga tegevjuht Rose Lee sõnul on suurenenud konkurents, regulatsioonid, kui ka nõrgem majanduskasv tekitanud Hiinas keerulise olukorra.

Hiina pankasid on eriti mõjutanud aeglustuv majandus. Kümnel suurimal pangal oli 2013. aasta lõpus 70 miljardi euro eest halbasid laene, mis on 21 protsenti rohkem kui 2012. aasta lõpus. Halbade laenu osakaal on kasvanud kümnendat kvartalit järjest.

Hongkongi panga läks ka finantskriisi ajal hästi. Investeerimisfirma UOB Kay Hiani analüütik Edmond Law soovitab oma klientidel Hongkongi panga aktsiat osta. „Isegi finantskriisi ajal oli kogu nende esitus üpris tugev. See näitab Hang Sengi ärikultuuri,” ütles ta.

Eelmise aasta lõpus oli pangal 110 miljardi euro väärtuses varasid. Seda on 53 protsenti rohkem kui 2007. aastal enne finantskriisi.  

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. June 2014, 12:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing