Belokrõlovi miljonid jäävad ilmselt saamata

04. august 2014, 00:00

Võimalus suurpettur Oleg Belokrõlovilt ülejäänud 24 miljonit maksukahju kätte saada on väike, ütles maksuameti peadirektor Marek Helm.

Suurpettur Oleg Belokrõlovi 30 miljoni euro suurusest maksukahjust praeguseks vaid veerandi kättesaamist ei saa pidada rahuldavaks, tunnistas Helm. Olgugi et maksuameti eesmärk on kogu summa saada, on Helmi sõnul võimalused selleks väikesed, sest Belokrõlovi juhtumist sai riik kogu vara, mida oli seadusega võimalik süüalustega seostada.

Helm lisas, et riik suutis tuvastada reaalsed maksukahju korraldajad ja nad oma varaga vastutama panna. “Siiski on juba maksuhalduri laual Belokrõlovi kohtuasjas süüdistatud äriühingute INV T OÜ ja Adrian Arendus OÜ maksuvõlg 3,6 miljonit ­eurot, mille sissenõudmisega maksuhaldur tegeleb,” rääkis Helm.

Maksuamet nõuab võla tasumist esmajoones äriühingutelt, seejärel kontrollitakse kolmandate isikute vastutust.

Helm selgitas, et isikud, kes on süüdi maksukuriteos, vastutavad äriühingu kaudu.

Sestap on Belokrõlovi juhtumis maksuhalduri tõendamiskoormus madalam kui tavaliselt, kuna kohtualused on juba süüdi mõistetud.

Juunis mõistis Harju maa­kohus kokkuleppemenetluses süüdi suurejoonelise käibemaksupettusega tegelemiseks kuritegeliku ühenduse loonud Oleg Belokrõlovi ja tema üheksa kaasosalist, kelle tõttu jäi riigil saamata 30,2 miljonit eurot.

Sellest summast sai riik tagasi umbes veerandi, pettust juhtinud Belokrõlov sai tingimisi vanglakaristuse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. August 2014, 19:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing