7. september 2014
Jaga lugu:

Pane Vladimir Putin oma kukrut täitma

Unustage aktsia fundamentaalanalüüs ja geopoliitilised pinged, kui olete juhtumisi Vene aktsiaid ostmas. Julge südamega investoril on palju lihtsam moodus maailma ühel kõige volatiilsemal turul kasu lõigata. Tuleb osta, kui riigipea ütleb, et ta toetab Ukraina rahuresolutsiooni või tuleb välja mõne muu rahumeelsema teadaandega.

Vähemalt nii väidavad uudisteagentuuri Bloomberg ajakirjanikud Halia Pavliva ja Nataša Doff, kelle sõnul pole vahetki, et Venemaa käitub tihti öeldule risti vastupidiselt, nagu näitab Ukraina konflikti järk-järguline eskaleerumine.

Nimelt on alates märtsist suurim Vene aktsiaturule panustav börsil kaubeldav fond Market Vectors Russia ETF juba kaheksal korral Putini administratsioonilt tulnud rahumeelsemate signaalide peale tõusnud 2,4 või enam protsenti.

1,1 miljardit haldava Firebird Managementi asutaja Ian Hague’i hinnangul polegi niivõrd tähtis, mis mõju omavad Putini sõnad ja lubadused Ukraina tegelikule olukorrale. “Loeb, millist mõju need sõnad omavad turu meeleolule.”

Aktsiad on tublisti rallinud. Teisisõnu, teenisid need investorid, kes ei hoolinud sellest, kas sõnad ja kommentaarid ka päriselt sõja lõpetavad, ja ostsid kohe pärast teateid. Vene aktsiate ETF on Bloombergi jälgitud 237 USA fondi seas volatiilsuselt teisel kohal, kerkides alates märtist 17%.

Viimati rallis ETF 3. septembril 6,1%, kui tänini Ukraina konfliktiga seotust eitav Putin andis mõista, et on valmis oma Ukraina kolleegi Petro Porošenkoga relvarahu suunas liikuma.

31. märtsil hüppas ETFi tootlus 4,8% pärast seda, kui Putin ütles Saksamaa kantsler Angela Merkelile, et on andnud käsu osaliseks vägede taandumiseks Ukraina piirilt. Rääkimata 2,6% tõusust 18. juunil, mil poliitilised liidrid arutasid kahe riigi võimalikku relvarahu.

New Yorgi varahaldusfirma Bedford Hillsi investeeringute juht Timothy Ghriskey ütles, et ehkki Vene aktsiad on praegu odavad, on sealne olukord siiani investorite jaoks ennustamatu. “Sisenemiseks on kaugelt liiga vara,” toonitas ta. “Putin on mitmel korral näidanud, et tema sõnu ei saa uskuda.”

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt