8. september 2014
Jaga lugu:

Goldman: pulliturg ei kao veel kuhugi

Goldman Sachs hoiatas juulis, et aktsiahinnad võivad langeda, kuid eile tõstis investeerimispank aktsiate prognoosi ja näeb nüüd lähiajal hoopis tõusu.

“Kolme kuu jooksul ootame kasumite ja dividendide kasvu,” kirjutas Peter Oppenheimeri ja Anders Nielseno juhitav Goldmani globaalne investeerimismeeskond eile avaldatud analüüsis.

25. juulil kirjutas sama meeskond oma analüüsis, et langetab aktsiate järgmise kolme kuu väljavaate neutraalseks, viidates riskidele, mis tekkisid pärast võlakirjahindade langust. Pärast Goldmani teadaannet langes Euroopa ettevõtteid hõlmav aktsiaindeks Euro Stoxx 600  kümne päevaga 5 protsenti. S&P 500 langes sama ajaga 3,5 protsenti.

Goldmani teatel muutis ta oma arvamust pärast eelmise nädala Euroopa Keskpanga kohtumist, kus tutvustati uut majandusstiimulit. “Me näeme, et risk aktsiatele kõrgematest võlakirjade intressimääradest on vähenenud,” kirjutas Goldman analüüsis.

Teistel pankadel Goldmaniga sarnane nägemus. Nüüd prognoosib Goldman aktsiaturgudele keskmiselt 3,3 protsenti tõusu järgmise kolme kuu jooksul. Järgmiseks kaheteistkümneks kuuks aga 12 protsenti tõusu. Juulis prognoosis investeerimispank järgmiseks kolmeks kuuks maailma aktsiaturgudele keskmiselt 1,8 protsenti tõusu ning kaheteistkümneks kuuks 10,5 protsenti tõusu. Saksa 10aastase tähtajaga võlakirja tootluseks prognoosib Goldman 1,30 protsenti. Varem oli prognoos 1,60 protsenti.

Teiste investeerimispankade prognoosid on sarnased Goldmani omaga, kuid mõni on väljendanud ettevaatust selles, mida investorid võiksid oma portfelli juurde osta. Prantsuse panga Societe Generale globaalsete turgude juhi Patrick ­Leglandi sõnul peaksid aktsiad Euroopa Keskpanga viimasest käigust tuge saama.

JPMorgani Suurbritannia ja Euroopa pea­strateeg Stephanie Flanders ütles CNBC-le, et ­Euroopa aktsiad peaksid EKP sammust kasu lõikama, kuid hoiatas, et edasiseks tõusuks on vaja ettevõtetel näidata ka kasumi kasvu. Muidu võtavad aktsiad suuna alla.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt