13. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Apple suur ekraan on populaarseks osutunud

iPhone 6  Foto: Bloomberg

Otsus teha iPhone 6 ja iPhone 6 Plus suurema ekraaniga on Apple’le suuresti kasuks tulnud ning võib aidata ettevõttel varastastada Google Androidi telefonide turuosa.

See on Canaccord Genuity analüütiku Michael Walkley teooria. Walkey sõnul võib hiljutitest uuringuandmetest välja lugeda, et uued iPhone’d on turul üha nõutum kaup. Apple märkis, et esimesel müüginädalavahetusel müüdi enam kui 10 miljonit uut iPhone 6 ja iPhone 6 Plus nutitelefoni.

Walkley sõnul on telefonide nõudlus kasvanud ka seetõttu, et nende mudelite ekraane otsustati suurendada ning seetõttu meelitab see ligi ka Androidi kasutajaid. iPhone 6 ekraan on 4,7 tolline ning iPhone 6 Plus ekraan lausa 5,5 tolline.

“Hoolimata sellest, et praegusel hetkel on nõudlus suurem, kui Apple’i võimekus uusi telefone sama kiiresti toota, usun ma siiski, et Apple müüb oma majandusaasta esimeses kvartalis, mis lõppeb detsembris, 63 miljonit uut iPhone’i. Teise kvartali müügiks peaks tulema 53,6 miljonit iPhone'i,” märkis Walkley.

Walkey sõnul näitavad ka teised uuringud, et iPhone 6, iPhone 6 Plus ja iPhone 5s olid septembris kolm kõige enim müüdud telefonimudelit USAs.

Apple avalikustab viimased müüginumbrid 20. oktoobril, mil lõppeb ettevõtte majandusaasta neljas kvartal.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt