Anttila konkurent: klientidele tuleb tormijooks

Hansapost Järve Keskuses  Foto: Scanpix

Anttila lahkumine turult paneb konkurendid klientidele tormi jooksma, ütles Hansaposti juhatuse liige Mait Vooder.

Hansaposti juhatuse liikme Mait Voodri sõnul on uudis konkurendi Anttila lahkumine Eestist ootamatu. „Täielik üllatus. Iseenesest väga kahju – Anttila oli esimene kaugmüügi ettevõte ja nad olid selle valdkonna veduriks Eestis,“ ütles ta. „Olime sõbralikud konkurendid.“

Anttila lahkumine turult jätab Voodri hinnangul turule rohkem kliente, kellele teised kaugmüügi ettevõtted nüüd tormi jooksma hakkavad. „Nüüd hakkab kogu aur järelejäänud klientide peale kuluma,“ ütles ta. Konkurents on tema sõnul tihe – üha enam kolib ettevõtteid veebi ja e-kaubandus kogub aina hoogu.

Sellegipoolest oli tuntud kaubamärk Anttila aastaid kahjumis. Vooder ütles, et üheks põhjuseks selleks võis olla, et paljud kataloogikauplejad ei kolinud Anttilaga koos veebi üle. „On inimesi, kellele meeldib paberi pealt rohkem osta. Ent see on vaid kõrvaltvaataja spekulatsioon,“ rääkis ta.

Vooder lisas, et Hansapostil on see-eest viimastel aastatel läinud päris hästi ja ettevõte on jätkuvalt kasvutrendis. Ka selle aasta esimeses pooles on käivet kasvatatud üle 40%. „Kena number küll, kuid kuna oleme endale seadnud kõrged eesmärgid, on see siiski ootuspärane tulemus,“ ütles ta.

Varem Soomele kuulunud Anttila teatas, et lõpetab Eestis tegevuse.

Hetkel kuum