Äripäev • 28. oktoober 2016
Jaga lugu:

Eesti Energia kasum kahanes poole võrra

Eesti Energia juhid Hando Sutter (vasakul) ja Andri Avila  Foto: Andres Haabu / Äripäev

Eesti Energia kolmanda kvartali käive kahanes vaid komakoha jagu, puhaskasum aga rohkem kui poole võrra.

Eesti Energia käibe langus pidurdud ning kontserni käive oli kokku 170,6 miljonit eurot. Kulumieelne ärikasum (EBITDA) vähenes aasta võrdluses 22%, puhaskasum aga koguni 57 protsenti, 13 miljoni euroni.

Põlevkiviõli tootis Eesti Energia kolmanda kvartaliga 86 000 tonni ehk 6% rohkem kui aasta varem ning müüs 93 000 tonni ehk 20,5% rohkem,  müügist teenitud tulu siiski kvartaliga aasta võrdluses vähenes ligi 7 miljoni euro võrra. „Selle peamiseks põhjuseks on see, et kui 2015. aasta kolmandas kvartalis teenisime märkimisväärset tulu varasemalt sõlmitud kõrgema hinnaga riskimaandamistehingutelt, siis selle  aasta kolmandas kvartalis me finantstehingutelt enam olulist abi ei saanud,“ lausus eesti Energia finantsdirektor Andri Avila.

Eesti Energia investeeris kolmanda kvartali jooksul 33 miljonit eurot, ka seda on vähem kui aasta tagasi, siis investeeriti peaaegu 48 miljonit eurot. Suurim osa investeeringutest ehk 22 miljonit eurot suunas kontserni võrguettevõte Elektrilevi jaotusvõrku.

Auvere elektrijaam töötas juulist kuni septembrini erinevatel koormustel. „Kuna praeguseks on selge, et suurtel koormustel töötades ei täida elektrijaam kokkulepitud tolmuheitmete norme, siis oleme peatöövõtja General Electricuga kokku leppimas ajaplaani elektrijaamale uute kottfiltrite paigaldamiseks. See lükkab elektrijaama vastuvõtmise General Electricult edasi tulevasse aastasse,“ sõnas Avila. Kuni uue kottfiltri paigaldamiseni töötab Auvere elektrijaam koormustel, mille juures jäävad tolmuheitmed normide piiresse.

Juunis kinnitas Eesti Energia nõukogu ettevõtte strateegilise tegevusplaani aastani 2020. Strateegiast tulenevatest uutest initsiatiividest olid kolmanda kvartali jooksul fookuses Poola energiamüügi turule sisenemise ja Eesti koduklientidele maagaasi müügi ettevalmistamine. Samuti kuulutas Eesti Energia välja hanke rajamaks Pärnumaale Tootsi Suursohu Baltikumi suurim tuulepark.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum