Mait Kraun • 11. veebruar 2017 kell 5:30

Warren Buffetti seitse veidrust

Berkshire Hatahway juht Warren Buffett.  Foto: Bloomberg

Investeerimislegend Warren Buffett elab omamoodi elu. Ta toitub ebatervislikult, kasutab sama rahakotti juba 20 aastat ning tal on klapiga telefon, kirjutab CNBC.

Tema varade väärtus on 73 miljardit dollarit, aga ta elab jätkuvalt väga säästlikult. „Minu elu ei saaks enam õnnelikum olla. Kusjuures mul oleks halvem olla, kui mul oleks kuus või kaheksa maja. Mul on kõik olemas. Rohkem pole vaja,“ ütles Buffett 2014. aastal aktsionäride koosolekul.

Järgnevalt on välja toodud Warren Buffetti seitse tegevust, mis võiks lugejaid üllatada.

Ta ei kuluta hommikusöögile kunagi üle 3,17 dollari

Buffettil on töö juurde viie minuti tee. Seal tee peal on ka McDonald’s, kus ta igal hommikul (juba viimased 54 aastat) käib.

Ta valib tavaliselt kolme söögi vahel. Esimeseks on kaks vorstipirukat, mis maksavad kokku 2,61 dollarit. Teiseks on vorst, muna ja juust, mis läheb kokku 2,95 dollarit. Peekon, muna ja juust maksavad 3,17 dollarit. Hommikutel, mil McDonald’sis ei ole võimalik käia, sööb ta tavaliselt Oreo küpsiseid.

Ta joob viis purki Coca-Colat päevas

„Üks neljandik minust koosneb Coca-Colast,“ naljatleb Buffett ajakirjale Fortune. „Kui ma tarbin päevas 2700 kalorit, siis veerandi moodustab sellest Coca-Cola. Mul läheb vähemalt viis purki päevas.“

Miks Buffett nõnda palju suhkrut tarbib? „Vaatasin kindlustusstatistika tabeleid – kõige vähem on surnuid 6aastaste hulgas. Seega otsustasin süüa nagu 6aastane. See on kõige turvalisem viis,“ ütles Buffett.

Ta elab 1958. aastal ostetud majas

Buffett elab viie magamistoaga majas Omahas, mille ta ostis üle poole sajandi tagasi 31 500 dollari eest (tänases vääringus 260 000 dollarit). Kui sa tahad hakata Buffetti naabriks, siis üle tee asuv maja on müügis 2,15 miljoni dollari eest.

Tema laual ei ole arvutit

Tema laual puudub arvuti ja ka telefon. Kusjuures Buffett on elu jooksul saatnud välja ainult ühe e-maili. See läks Microsofti töötajale Jeff Raikesile.

Tema kontoriseinal on „juhendav kunst“

Buffett on kogunud vanade ajalehtede koopiaid. Tema kontori seinal on näiteks New York Timesi esileheuudised majanduskriisist, 1907. aasta börsipaanikast ja Suurest Depressioonist.

„Tahtsin panna seinale meeldetuletuse, et siin maailmas võib juhtuda kõike,“ ütles ta HBO uues dokumentaalfilmis. „Seda võib kutsuda juhendavaks kunstiks.“

Ta loeb iga päeva kuus tundi raamatuid

„Ma loen ja mõtlen,“ ütles Buffett ajakirjale Time. „Loen rohkem ja mõtlen rohkem – seetõttu teen ka vähem emotsioonidest tulenevaid otsuseid. Mulle lihtsalt meeldib selline elu.“

Miljarditele vaatamata on ta ettevaatlik investor

„Omaha oraakliks“ kutsutud Buffettil on kaks investeerimisreeglit. Esimene reegel: ära kunagi raha kaota. Teine reegel: ära kunagi esimest reeglit ära unusta.

Hetkel kuum