Uurimise all digirahaäri omanik jättis firma maha

Kui veel märtsi alguses rääkis Paal Juul Aschjem UBW suurtest plaanidest, siis nüüdseks on ta äri kureeriva ettevõtte juhatusest lahkunud ja pole enam ka omanik.  Foto: Raul Mee
Piret Reiljan • 24. märts 2017 kell 14:45

Pärast Äripäeva ja Norra majanduslehe Dagens Næringslivi uurivaid artikleid Eesti kaudu loodud uuest digiraha ja võrkturunduse ärist Ultimate Business World (UBW), on äri omanik firma maha jätnud.

Kirjutasime 9. märtsil, et Tallinna südames lükatakse käima järjekordset üleilmset hullutavat digirahaäri, mille kontseptsiooni üllatuslik autor on Norras põhja kõrbenud ja nime vahetanud endine võrkturunduse ärimees ja maksupettur Jim Aleksander Anderson (endise perenimega Wolden). Anderson pidi oma töö eest teenima enda sõnul 300 000 eurot ja osa rahast oli ta juba kätte saanud. Tuure koguva äri omanik oli aga Eesti-Norra kaubanduskoja auesimees, kinnisvaraettevõtja ning heategevusfondi Aitan Lapsi (nüüdseks endine) juht Paal Juul Aschjem.

13. märtsi seisuga on Aschjem lahkunud nii UBWd omava Eesti osaühingu Manhattan Securities omaniku kui ka juhatuse liikme kohalt. Omanik ja ainus juhatuse liige on nüüd Johannes Solstad, kes varem oli koos Aschjemiga juhatuses. Kumbki mees mitme päeva jooksul seda vangerdust puudutavatele küsimustele ei vastanud. Aschjem lahkus pärast UBW vastu kriitilisi artikleid oma Hispaania majja. Varem on Aschjem Äripäevale öelnud, et äri omanik ja finantseerija on tema üksi.

Pärast Äripäeva kajastust hakkas UBW tegevust uurima Eesti finantsinspektsioon. Samuti teatas rambivalgusse tõmmatud kirju minevikuga Anderson, et maksab UBW omanikfirmale tagasi äri kontseptsiooni nõustamise eest saadud tasu, sest ei soovi talle osaks saanud tähelepanu.

Arenguid on aga veelgi. UBW koduleheküljelt on kadunud ka varem äri tegevjuhina promotud Frøystein Bakke isik ja tema tutvustus. Bakke on varem juhtinud pettuseks peetava krüptoraha ettevõtte Crypto888 emafirmat. UBW kodulehel ei ole nimeliselt esile toodud enam ühtegi äri taga olevat isikut. Varem tutvustati seal kõlavalt nii Bakket kui ka Aschjemi.

Paus 1. maini

Kasutajatele on UBW teatanud, et kuni 1. maini on kogu UBW tegevus pausi peal "olukorra tõttu". See tähendab, et kuni 1. maini ei saa uued kasutajad registreeruda.

Lisaks teatati olemasolevatele kasutajatele, et soovijatele makstakse tagasi nende soetatud pakettide tasu. Seda siiski ilma vahepeal välja makstud nn komisjonitasuta uutele kasutajatele müüdud pakettidelt. Ehk siis tagasi saab soovija vaid oma algselt panustatud summa, ilma vahepeal teenitud tasudeta võrkturunduse eest. Oma investeeringuid saavad kasutajad tagasi küsida kuni 15. aprillini.

Pärast 1. maid lubatakse uut algust ja võimalust UBW coine müüa, mitte ainult ära anda, viidates vastavale litsentsile ja partnerile. Lisaks lubatakse edaspidi ka coiniga vabale turule tulemist, nii nagu on varemgi lubatud. Samuti viidatakse, et äri lükatakse käima Aasias, kus asjaosalised seda juba ootavad.

Hetkel kuum