Kaitsevägi: suur lisatasu tuleb välisteenistusest

Kaitseväe paraad.  Foto: Raul Mee
Jaga lugu:

Kaitsevägi selgitas, et kaitseväelaste ebatavaliselt suured lisatasud riigiametnike tasude edetabelis tulevad välisteenistusest.

Äripäeva koostatud möödunud aastal enim lisatasusid teeninud ametnike ülevaatest selgus, et lisatasude TOPi troonisid Eesti sõjalised esindajad Euroopa Liidu ja NATO juures. Kõrgem ohvitser sõjalise esinduse juures teenis muutuvpalka (tulemuspalk, preemia ja lisatasu täiendavate tööülesannete eest) oma põhipalgast rohkemgi.

Kaitseväe pressijaoskonna leitnant Simmo Saar selgitas, et kaitseväelased asuvad välisteenistusse läbi välisministeeriumi, kus nende põhipalk langeb olulisel määral – näiteks jääb Eesti sõjalise esindaja NATO ja Euroopa Liidu juures ametikohal teeniva kõrgema ohvitseri põhipalk alla 900 euro. Kaitseväe palgataseme säilitamiseks määratakse kaitseväelastele välisteenistuses olles lisatasu, kusjuures ka lisatasu maksmisel jääb välisteenistuses teeniva kaitseväelase palk ikkagi alla Eestis makstavale palgale.

Muu hulgas oli ametnike tasude andmetest näha, et kõrgem ohvitser Eesti sõjalises esinduses sai oma kõrge tasu üksnes üheksa päeva eest. Saar selgitas, et tabelis nähtavad üheksa päeva kajastavad kõrgema ohvitseri teenistust Eestis enne reservi arvamist pärast kolmeaastast välisteenistust.

Ka näiteks kaitseministeeriumi riigi julgeoleku volitatud esindaja Märt Kraft teenis lisatasusid rohkem kui põhipalka ning oli ka ametis ainult märtsikuuni. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste täiendusõppe keskuse ülem Avo Veske sai lisatasusid möödunud aastal pea 8000 eurot ja Kaitseväe Logistikakooli kooliveebel sai peaaegu põhipalga suuruses lisatasusid. „KVÜÕA täiendusõppe keskuse ülem oli kuni eelmise aasta augustini välisteenistuses, logistikakooli veebel oli välisteenistuses detsembrini 2016 – sellest tulenevalt maksti ka neile välisteenistuses olles lisatasu,“ kommenteeris Saar.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas