Savisaar astub täna kohtu ette

Edgar Savisaar täna kohtus.  Foto: Andras Kralla
Äripäev • 11. juuni 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Täna astus kohtu ette ulatuslikus korruptsioonijuhtumis süüdistatav endine Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar. Istung algas kell 10 ja sai tänaseks läbi 42 minutiga.

Riigiprokuratuur on esitanud Edgar Savisaarele süüdistuse korduvas suures ulatuses altkäemaksuga nõustumises ja vastuvõtmises, suures ulatuses toime pandud rahapesus, suures ulatuses ja korduvalt toime pandud omastamises ning suures ulatuses erakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises.

Samas kriminaalasjas on süüdistus esitatud ka Alexander Kofkinile, Vello Kunmanile, Villu Reiljanile, Hillar Tederile, Kalev Kallole, Aivar Tuulbergile, Priit Kutserile ja MTÜ-le Eesti Keskerakond. Teised süüdistatavad anti kohtu alla aprillis.Äripäev annab otse kohtusaalist ülevaate.

10:42 Marika Väli saab osaleda homme kell 10. Tänaseks on istung läbi.

10:37 Nii Savisaare kaitsja Oliver Nääs kui Alexander Kofkini kaitsja Aivar Pilv ütlesid, et kriminaalmenetlus tuleks mõistliku menetlusaja tõttu lõpetada, ent kohtunik Anne Rebane ütles, et seda ei saa teha enne, kui pole veel tõenditega tutvutudki. Kohtunik helistab arstile, arstliku ekspertiisi tegijale, Marika Välile, et teda kohtusse kutsuda.

10:31 Evestuse sõnul on vaja ekspertiisi täpsustada selleks, et edaspidi oleks väiksem tõenäosus, et Savisaar kehva tervise pärast kohale ilmuda ei saaks.

10:31 Kohtunik Anne Rebane vastas, et et peaks proovima vaheajal arsti kätte saada, et üle kuulata teda, sest kohe pole seda võimalik teha.

 

 

Villu Reiljan.  Foto: Andras Kralla

10:29 Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus vastas, et ekspertidelt on võimalik küsimusi tekitavaid punkte ekspertiisis üle küsitleda ja et seda peaks ka tegema

10:26 Savisaare kaitsja Oliver Nääs luges kohtule ette Savisaare arstlikku ekspertiisi ja teatas, et selle järgi ei tohiks Savisaar siiski pikki päevi teha ega väga aktiivselt istungitel osaleda. Nääs lisas, et ekspertiisis olevad põhjendused on jäänud neile arusaamatuks.

10:15 Kõik süüdistatavad on kohal ja protsess algab. Edgar Savisaar enne istungit kommentaare ei andnud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt