Sirje Rank • 5. juuli 2017 kell 7:01

Volvo astub uude epohhi

Foto: Scanpix/Reuters

Volvo sõiduautod – Volvo Cars – astub suure sammu tulevikku, andes teada, et alates 2019. aastast välja tulevatel uutel mudelitel saab kõigil olema elektrimootor.

Tootma hakatakse kas 100% elektriautosid või hübriide. See aeg saab ümber, kus auto ainus liikuma panev jõud on sisepõlemismootor, kommenteeris tegevjuht Hakan Samuelsson.

Volvo Cars on sellise otsusega maailma suurte autotootjate seas esimene. Neljataktilise sisepõlemismootori patent pärineb 1876. aastast, osutab Rootsi majandusleht Dagens Industri.

„See johtub klientidest. Inimesed nõuavad üha enam elektriautosid ja me tahame täita oma klientide praegused ja tulevased soovid. Nüüd on võimalus valida, millist Volvo elektriautot soovitakse,“ ütles Samuelsson.

Kuu aega tagasi ütles Samuelsson Saksa väljaandele FAZ antud intervjuus, et Volvo ei kavatse välja töötada uue põlvkonna diiselmootorit.

Volvo Cars, mille omanikuks on Hiina miljardär Li Shufu, andis aprillis teada, et firma esimest täis-elektriautot hakatakse 2019. aastal tootma Hiinas, kuid turustama üle maailma.

„Volvo Cars on teatanud, et meil on plaan kasvatada aastaks 2025 elektriautode müük ühele miljonile. Me kavatseme oma sõna pidada,“ ütles Samuelsson.

Hetkel kuum