Mait Kraun • 25. juuli 2017 kell 4:15

ID-kaardi tarkvara loonud ettevõte kasvatas käivet

ID-kaart lugejaga  Foto: Erik Prozes

ID-kaardi sertifikaadid loonud SK ID Solutions kasvatas käivet, ärikasum langes aga enam kui 140 000 euro võrra.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et IT-firma SK ID Solutions ASi käive kasvas 2016. aastal 7 protsenti, 4,87 miljoni euroni. Ärikasum langes 141 641 euro võrra, 45 256 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 37 inimest, 2015. aastal oli see näitaja 38. Käive töötaja kohta tõusis 10 protsenti, 131 696 euroni. Keskmine brutotasu kasvas 3 protsenti, 1924 euroni kuus.

"SK kui Eesti riigi partner väljastab sertifikaate riiklikele isikut tõendavatele dokumentidele (ID-kaart, Mobiil-ID, Digi-ID, elamisloa kaart ja e-residendi Digi-ID). Lisaks osutame sertifitseerimisteenust elektrooniliste sõidumeerikute projekti raames mitmes EU liikmesriigis," kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

SK on loonud ID-kaardi kasutamiseks vajaliku baastarkvara, seal hulgas välja töötanud DigiDoc tarkvara, mis võimaldab anda digitaalallkirju, kontrollida digitaalallkirjade kehtivust ning krüpteerida andmeid.

„Kõige suurem väljakutse 2016. aastal oli seotud eIDAS regulatsiooniga kehtestunud uue õiguskeskkonnaga. Selle tarbeks kirjutasime ringi sisuliselt kogu oma avaliku teenusdokumentatsiooni ning loomulikult suure hulga sisemisi reegleid,“ kirjutas ettevõte. „Teine läbi aasta kestnud tegevus oli seotud uue mobiilseid platvorme toetava autentimise ja allkirjastamise teenuse "Smart-ID" väljatöötamise ja teenuse lansseerimisega.“

Ettevõtte omanikud on 25protsendilise osalusega Swedbank ja SEB Pank ja 50protsendilise osalusega Telia Eesti. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Hetkel kuum