Äripäev • 16. oktoober 2017 kell 8:02

Putini sõbrale terendab priske miljardiprojekt

Putini sõber ja Venemaa riigihangete kuningas Arkadi Rotenberg.  Foto: epa

Viis miljardit dollarit maksva silla ehitus Sahhalini saare ja Venemaa mandriosa vahele määratakse Arkadi Roternbergi firmale, kirjutas Bloomberg.

Sahhalini saart ja mandriosa ühendavat silda hakkab ehitama Vladimir Putini sõbra Arkadi Rotenbergi firma Stroigazmontaž, teatas uudisteagentuur Bloomberg, viitega kolmele asjaga kursis olevale allikale.

Sillaehituse maksumuseks on hinnatud 286 miljardit rubla ehk umbes 4,2 miljardit eurot.

Septembris kiitis Putin heaks Venemaa Kaug-Ida transporditaristu arengukava. Bloombergiga rääkinud allikate sõnul on sellised projektid köitvad just poliitilisest vaatenurgast, kuna "lähendavad keskusele riigi äärealasid".

Kremli ja Stroigazmontažiga seotud allikad kinnitavad, et põhimõtteline ehitusotsus on vastu võetud ning et see tehakse avalikuks tuleval aastal. Putini pressiesindaja Dmitri Peskov tõrjus neid väiteid, öeldes, et lõplikku otsust pole veel langetatud. Rotenbergi esindajad aga nentisid, et Stroigazmontaži osalusest silla ehitamisel on praegu väga ennatlik rääkda.

Praegu ehitab Putini sõbra Rotenbergi kontsern Kertši silda, mis ühendab Krimmi poolsaare Venemaa mandriosaga. Kertši silla kogumaksumus on 227,9 miljardit rubla ehk 3,4 miljardit eurot. Kuigi Stroigazmontaž pole varem ühtegi silda ehitanud, sai ettevõte selle riikliku tellimuse ilma konkursita.

Stroigazmontažile ja Arkadi Rotenbergile kehtivad Lääne sanktsioonid seoses Ukraina siseasjadesse sekkumisega.

Hetkel kuum