Mait Kraun • 24. oktoober 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Kaablitootja neljakordistas kasumi

Kaabel.  

Kaablite ja elektroonika tootmisega tegelev LEAB Eesti kasvatas mullu käibe lausa neljakordseks.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et elektroonika ja elektrijuhtmete ning -kaablite tootmisega tegeleva LEAB Eesti OÜ müügitulu kasvas mullu lausa 273 protsenti, 6,10 miljoni euroni. Ärikasum ulatus 98 488 euroni, veel 2015. aastal saadi 25 404 eurot kahjumit.

Mullu töötas firmas keskmiselt 106 inimest, see näitaja kasvas lausa 38 võrra. Käive töötaja kohta suurenes 140 protsenti, 57 561 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 14 protsenti, 1109 euroni kuus.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„Ettevõte juurutas 2016. aastal ressursside juhtimise tarkvara ning toimus üleminek ühele tarkvarale Monitor ERP kogu grupis,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes. „2016. aasta kolmandas kvartalis suurendati SMT tehnoloogia võimsust ning investeeriti tootlikkuse suurendamisse.“

„2017. aastal on eesmärgiks tõsta ettevõtte kasumlikkust ja efektiivsust protsesside ühildamise ning sünergiate loomise kaudu.“

LEAB Eesti emafirma on Rootsi ettevõte Lövanger Elektronik AB. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal Eesti tütarfirmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt