Gerli Ramler • 21. november 2017 kell 4:43

Keemiatööstuse TOP: võitjal võimas käibehüpe

Allan Ahtloo.  Foto: Raul Mee

Keemiatööstuse TOPi esikoha hõivanud ravimitootja ASi Kevelt 2016. aasta müügikäive ületas kahe miljoni euro piiri, kerkides eelneva perioodiga võrreldes 83,9%.

Kui 2015. aastal oli ettevõte 6,12 miljoni euroga kahjumis, siis mullu jõuti 8,79 miljoni suuruse puhaskasumini.

94% toodangust eksporditi ettevõtte majandusaasta aruande kohaselt Lätti, Gruusiasse, Valgevenesse, Venemaale ning uue turuna Ukrainasse.

Keemiatööstuse TOPi faili saad osta Äripäeva e-poest.

25aastase ajalooga Kevelti juhatuse liikme Allan Ahtloo sõnul on ravimitootmise tulemused sageli vaadeldavad pigem pikemas perspektiivis, kuna arendus- ja tootmisprotsessid on pikaajalised.

“Viimasel ajal on ettevõte suutnud käivet aasta-aastalt kasvatada ning ka sel aastal ootame 20–25% käibekasvu. Möödunud aasta tulemuste taga on peamiselt pikaajaliste müügiprojektide realiseerumine, mis ühe aasta lõikes tõstavad kasumlikkust hüppeliselt, ent tasanduvad näiteks viie aasta perioodi vaadeldes sektori normaalsele keskmisele," rääkis Ahtloo Äripäeva erilehes Tööstus.

Ahtloo näeb farmaatsiasektori suurima probleemina Euroopa kvaliteedi- ja kontrollfunktsioonide ebaproportsionaalset kasvu, mis teeb pikemaks nii ravimite tarbijateni jõudmise kui ka mõjutab hindu.

Keemiatööstuse pikemat turuülevaadet saad lugeda Äripäeva teemaveebist tööstusuudised.ee.

Ettevõtted seati valdkonna pingeritta kuue näitaja põhjal: 2016. aasta müügitulu, müügitulu kasv võrreldes 2015. aastaga, 2016. aasta ärikasum, kasumi kasv võrreldes 2015. aastaga, rentaablus ja varade tootlikkus aastal 2016.

Iga näitaja põhjal reastati ettevõtted edetabelitesse, iga koht järjestuses andis kohale vastava arvu punkte. Kuue tabeli punktid liideti. Võitis vähim punkte kogunud ettevõte.

Hetkel kuum