Äripäev • 10. jaanuar 2018 kell 11:10

Eesti Gaas hakkas börsil turgu tegema

Eesti Gaas plaanib Leedust tuua ligi 40 haagisega veeldatud maagaasi.  Foto: Veiko Tõkman

Eesti Gaas hakkas sellest aastast Balti gaasibörsi GET Baltic Eesti piirkonna turutegijaks.

Turutegija leping, mille GET Baltic ja AS Eesti Gaas allkirjastasid, kohustab ettevõtet säilitama likviidsust ja toetama tehinguid Eesti turupiirkonnas, võimaldades perioodilisi maagaasi ostu-müügi tellimusi börsi elektroonilise tehingute süsteemi kaudu, teatas Eesti Gaas.

 

“Loodame, et meie kaasatus regionaalsel gaasibörsil soodustab Eesti gaasituru arengut ja maagaasi veelgi suuremat konkurentsivõimet, tuues kasu nii börsil kauplejatele kui ka tarbijatele,“ ütles Eesti Gaasi juhatuse liige Margus Kaasik pressiteate vahendusel. „Näeme regionaalses maagaasibörsis olulist Balti gaasituru integratsioonivahendit, mida hakkame kasutama oma gaasikauplemisega seonduvate tegevuste laiendamiseks Baltimaades,“ lisas ta.

“Oleme väga rahul, et allkirjastasime Eesti Gaasiga turutegija lepingu ning saame koostööd laiendada,“ sõnas Balti gaasibörsi tegevdirektori kohusetäitja Gintaras Buzkys pressiteates.

GET Baltic on litsentseeritud maagaasi turuoperaator, miss tegutseb aastast 2012. Ettevõte haldab elektroonilist börsil kauplemise süsteemi spot ja forward maagaasitoodete tehinguteks füüsilise tarnega turupiirkondades, mis asuvad Leedus, Lätis ja Eestis.

Lisaks laiendab GET Baltic oma elektroonilise börsil kauplemise süsteemi funktsionaalsust ja arendab muid teenuseid. Kvaliteetsete teenuste kaudu taotleb ettevõte Baltimaade gaasi hulgimüügituru likviidsuse, konkurentsivõime ja läbipaistvuse suurendamist.

Hetkel kuum