Äripäev • 31. jaanuar • 1 min
Jaga lugu:

Nord Stream 2 sai Saksamaalt vajaliku loa

Torud Nord Stream 2 jaoks Saksamaal Rügeni saarel.
Torud Nord Stream 2 jaoks Saksamaal Rügeni saarel.  Foto: Gazprom/Scanpix

Nord Stream 2 sai Saksamaa territoriaalvete loa ning loodab peagi heakskiidu saada ka neljalt ülejäänud ehitusalale jäävalt riigilt, et ehitusega tänavu alustada.

Gaasijuhe Nord Stream 2 sai kavandatava torujuhtme ehitamise ja käitamise loa Saksamaa territoriaalvetes ja maismaal Lubmini piirkonnas Greifswaldi lähistel.

Stralsundi Kaevandusamet väljastas ametliku heakskiidu torujuhtme 55 kilomeetri pikkusele osale, teatas Nord Stream 2 AG.

Novembri alguses sai gaasijuhe Stralsundi Kaevandusametist loa viia läbi kaevandustöid Saksamaa mandriosas. See on eeltingimus, et Föderaalne Mere ja Hüdrograafia Amet annaks loa Saksamaa majandusvööndis töötamiseks, mis peaks väljastatama 2018. aasta esimeses kvartalis.

Riiklikud lubade taotlemise protseduurid ülejäänud neljas riigis, mis jäävad torujuhtme trassile – Venemaal, Soomes, Rootsis ja Taanis – edenevad gaasijuhet rajava firma teatelplaanipäraselt.

"Nord Stream 2 on täitnud kõik nõuded ning eeldatavasti väljastatakse load nii, et ehitusega saab alustada 2018. aastal, nagu planeeritud," teatas Nord Stream 2 AG.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt