Märt Belkin • 2. veebruar 2018 kell 12:03

Postimaja müük sai rohelise tule

Baltic Horizon Fundi juht Tarmo Karotam  Foto: Andres Haabu

Kinnisvaraga tegeleva Baltic Horizon Fundi plaan osta Tallinna südalinnas asuv Postimaja kaubanduskeskus sai rohelise tule.

Fondivalitseja Northern Horizon Capital AS teatas detsembri lõpus börsile, et sõlmis OÜga Letona Properties lepingu, et omandada Catellale kuuluvalt ettevõttelt fondi portfelli Postimaja kaubanduskeskus. Juba praegu kuulub Baltic Horizonile kõrval asuv Coca-Cola Plaza kino.

Tehingu jõustumiseks oli aga vaja ka konkurentsiameti heakskiitu. See on nüüd saadud – eile otsustas regulaator tehingule rohelise tule anda.

Tehingu lõpule viimisel makstav kogu ostuhind on ümardatult 34,4 miljonit eurot ilma käibemaksuta, millest ligikaudu 30,8 miljonit eurot on fondivalitseja näinud ette hinnana Postimaja olemasoleva rahavoo eest ning 3,6 miljonit eurot kui tasu potentsiaalse laienduse võimaliku tulevase rahavoo eest, selgitas fond detsembri lõpus.

Kinnisvarafondi teatel on oodatava olemasoleva rahavoo omandamise ligikaudne tootlus 6%, kogu ostuhinna ligikaudne tootlus aga 5,4%. Praegu on veidi enam kui 9100 ruutmeetrise ankurrentnikud Rimi, H&M, New Yorker, Eesti Post ja MyFitness.

Otsiti väärilist ostjat

Postimaja kinnistu varasema omaniku Catella Corporate Finance tegevjuht Aavo Kokk rääkis tehingu sõlmimise järel, et siseid ostuhuvilisi oli rohkem kui üks. Müüja otsis ostjat, kes Postimaja laiendamise võimalust vääriliselt hindaks ja hinnastaks.

Koka sõnul on kinnisvara puhul olulisim asukoht. "Minu teada ei ole Tallinnas ühtegi teist ristmikku, mis ligilähedaseltki konkureeriks jalakäijate liikluse mahult Narva maantee, Hobujaama, Laikmaa ristmikuga," rääkis ta teemaveebile kinnisvarauudised.ee.

Hetkel kuum