Äripäev • 9 märts 2018

Vahter: turg valmistub suureks hulgaks uuteks tehinguteks

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter  Foto: Eiko Kink

Veebruaris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1214 ostu-müügitehingut 186 miljoni euro väärtuses, mis on 39 protsenti suurem summa kui jaanuaris ning 88 protsenti enam kui aasta tagasi samal ajal, analüüsib kinnisvarafirma 1Partner maa-ameti statistikat.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul on nii suure hüppe taga mitu samasse perioodi sattunud suured plokktehingut, kus omanikku vahetavad korraga terved majad ja arendused.

 

"Ka korteriturg rühib vaikselt pärast jaanuari madalseisu üles. Kortereid küll müüakse aasta lõpuga võrreldes sadakonna võrra kuus vähem, aga ruutmeetri hind ja tehingu väärtus liiguvad tõusvas joones," rääkis Vahter.

"Tunda on, et turg valmistub suureks hulgaks uuteks tehinguteks. Tellitakse palju hindamisi, kõik tahavad osta ja arendajad ei jõua piisavalt nobedalt valmis ehitada," lisas Vahter.

Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis kuu lõikes 1,4 protsenti, 1840 eurole. Pealinna kalleim korter müüdi 523 000 ning odavaim 3400 euro eest.

Veebruaris müüdi Tallinnas 23 hoonestatud elamumaa krunti, mis on seitsme võrra enam kui jaanuaris. Kalleim maja müüdi 4,9 miljoni ning soodsaim 650 euro eest.

Möödunud kuul müüdi üheksa elamumaa krunti, mis on nelja võrra enam kui jaanuaris. Odavaim krunt maksis 20 000 ja kalleim veidi üle miljoni.

Hetkel kuum