Äripäev • 23. märts 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Kodu ostmine muutus kallimaks

Kristina majade arendus Tallinnas Tondi kasarmute taga.   

Eluaseme hind tõusis Eestis aastaga 5,5%, teatas statistikaamet.

Kui võrrelda aastat 2016 ja 2017, olid viimasel aastal korterid 5,4% ja majad hinnad 5,8% kallimad. Kõige suurem hinnatõus oli mullu Tallinnas (6%) ning Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga (6,4%). Ülejäänud Eestis jäid hinnad samale tasemele.

Eelmise aasta viimases kvartalis oli hinnatõus kolmanda kvartaliga võrreldes 1,3% ja võrreldes aasta varasema neljanda kvartaliga 4,9%. Kolmanda kvartaliga võrreldes tõusid korterite hinnad 1% ja majade hinnad 2%.

Eluaseme hinnaindeks näitab eluaseme soetamiseks kodumajapidamiste tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust. Eluaseme hinnaindeks arvutatakse korterite ja majade kohta (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud).

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks tõusis eelmisel aastal aasta varasemaga võrreldes võrreldes 3,8%. Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning muude kulutuste hindade muutust eluaseme soetaja ja kasutajana. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme soetus, muud eluaseme soetusega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt