Kristjan Pruul • 20. aprill 2018 kell 6:15

Telial Eestis priskem käive

Telia teenis Spotify osaluse müügist investeeringu 2,4kordselt tagasi  Foto: EPA

Rohkem TV-abonente ja suurem sissetulek kliendi kohta - selle toel kasvatas Põhjamaade Telia Eesti ettevõte esimeses kvartalis nii käivet kui kasumit.

Kontserni käekäik Balti riikides on jätkuvalt julgustav, ütles Telia tegevjuht Johan Dennelind kvartali aruandes.

Telia Eesti käive kasvas esimeses kvartalis 2,9 protsenti ning kulumieelne kasum 8,8 protsenti, vastavalt 71,5 ja 23,5 miljoni euroni. Kulumieelse kasumi marginaal küündis pea 33 protsendini.

Ettevõtte tulud suurenesid nii mobiili- kui internetiteenuste sektoris, TV-teenuste eest teeniti aga 52 miljonit krooni, mis on 20 protsenti enam kui aasta tagasi. 

Esimeses kvartalis omandas Telia ka Termnet Eesti OÜ pilveteenuste äri. Termnet Eesti käive oli 2017. aastal ligi 350 000 eurot ning ettevõte haldas enam kui 200 serverit.

Võrdluseks: Leedus kasvas ettevõtte käive 6,9 protsenti ja kulumieelne kasum 9,5 protsenti.

Kontserni kvartalitulemused jäid 19,9 miljardi Rootsi krooniga aastatagusega võrreldes samaks. Kasumimarginaal pisut kasvas ning kulumieelne kasum jõudis 6,5 miljardi kroonini. Aserbaidžaani ja Gruusia tütarfirmade müügi järel sai ettevõte 600 miljonit krooni puhaskahjumit. Samuti müüs Telia osaluse Spotify’s, esialgse investeeringuga võrreldes teeniti 2,4kordset tulu.

Hetkel kuum