Äripäev • 15. mai 2018 kell 14:52

Välismaalastele muutub Eestisse investeerimine lihtsamaks

Tallinna kesklinna kõrghooned  Foto: ÄP fototoimetus

Välismaalastele muutub Eesti ettevõtetesse investeerimine lihtsamaks ning mujal elavatele Eesti kodanikele ja e-residentidele luuakse notariaalse kaugtõestamise teenus, otsustas täna majandusarengu valitsuskomisjon.

Peaministri juhitav majandusarengu valitsuskomisjon koguneb korra kuus, et saada ülevaade majanduse seisust, leida lahendusi, kaasata eksperte ja huvirühmi ning tegeleda majanduskeskkonna arendamisega. Lisaks peaministrile kuuluvad komisjoni ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, justiitsminister Urmas Reinsalu, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, rahandusminister Toomas Tõniste, tervise- ja tööminister Riina Sikkut ning välisminister Sven Mikser.

Praegune regulatsioon ei luba aktsepteerida näiteks mõnes teises Euroopa riigis oleva panga kontori kinnitust Eesti äriühingu kontole sissemakse tegemise kohta. See raskendab välismaal tegutsevate või välisriigi osanikega äriühingute tegevust Eestis.

Komisjon kiitis heaks muudatusettepanekud, mis parandavad välismaalaste võimalusi investeerida siinsetesse ettevõtetesse. Tulevikus saaks teha osaühingu kapitali rahalisi sissemakseid ka Euroopa majanduspiirkonna riikide pankade ja makseasutuste kaudu.

Parem juurdepääs ka notariteenusele

Komisjon toetas ka ettepanekut, mis hõlbustaks e-residentidel ja välismaal asuvatel Eesti kodanikel notariaalsete toimingute tegemist. Üle-eelmise aasta lõpu seisuga oli välisriikides umbes 130 000 Eesti kodanikku, kel tuli seni näiteks pärandamisavalduse tegemiseks, osaühingu osa võõrandamiseks, abiellumisavalduse esitamiseks vm pärast sõita Eestisse.

Justiitsministeerium loob uue notariaalse tõestamise alavormi – kaugtõestamise. See lubab osa toimingute tegemist videosilla vahendusel Eesti välisesindustes, kusjuures sellisel viisil tõestamine oleks samaväärne notari juures käimisega.

Hetkel kuum