Välismaalastele muutub Eestisse investeerimine lihtsamaks

15. mai 2018, 17:52
Tallinna kesklinna kõrghooned
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180515/NEWS/180519793/AR/0/AR-180519793.jpg

Välismaalastele muutub Eesti ettevõtetesse investeerimine lihtsamaks ning mujal elavatele Eesti kodanikele ja e-residentidele luuakse notariaalse kaugtõestamise teenus, otsustas täna majandusarengu valitsuskomisjon.

Praegune regulatsioon ei luba aktsepteerida näiteks mõnes teises Euroopa riigis oleva panga kontori kinnitust Eesti äriühingu kontole sissemakse tegemise kohta. See raskendab välismaal tegutsevate või välisriigi osanikega äriühingute tegevust Eestis.

Komisjon kiitis heaks muudatusettepanekud, mis parandavad välismaalaste võimalusi investeerida siinsetesse ettevõtetesse. Tulevikus saaks teha osaühingu kapitali rahalisi sissemakseid ka Euroopa majanduspiirkonna riikide pankade ja makseasutuste kaudu.

Parem juurdepääs ka notariteenusele

Komisjon toetas ka ettepanekut, mis hõlbustaks e-residentidel ja välismaal asuvatel Eesti kodanikel notariaalsete toimingute tegemist. Üle-eelmise aasta lõpu seisuga oli välisriikides umbes 130 000 Eesti kodanikku, kel tuli seni näiteks pärandamisavalduse tegemiseks, osaühingu osa võõrandamiseks, abiellumisavalduse esitamiseks vm pärast sõita Eestisse.

Justiitsministeerium loob uue notariaalse tõestamise alavormi – kaugtõestamise. See lubab osa toimingute tegemist videosilla vahendusel Eesti välisesindustes, kusjuures sellisel viisil tõestamine oleks samaväärne notari juures käimisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. May 2018, 17:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing