Gemalto ID-kaardi turvaveas enda süüd ei näe

18. mai 2018, 14:55
ID-kaart
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180518/NEWS/180519636/AR/0/AR-180519636.jpg
Ainult tellijale

ID-kaartide tootja Gemalto ei nõustu PPA ja RIA kriitikaga, et nemad on süüdi sertifikaatide turvariski tekkimises.

„Gemalto on täitnud ID-kaardi lepingut ja selles kokkulepitud kohustusi nõuetekohaselt,“ ütles Gemalto avaliku sektori äriüksuse kommunikatsioonijuht Eric Billiaert.

Eile teatas Riigi Infosüsteemide Amet, et Eestis on kasutusel pea 12 500 turvanõuetele mittevastavat ID-kaarti, mille sertifikaadid tunnistatakse alates 1. juunist kehtetuks.

„Tehtud avaldused on Gemaltole üllatus. Meile ei ole esitatud ühtegi analüüsi ega muid tõendeid, et lepingu alusel tarnitud dokumendid või teostatud isikustamisprotsess ei oleks olnud kooskõlas lepingus sätestatud nõuetega,“ lisas Billiaert. „Sellele vaatama uurib Gemalto hoolega PPA esitatud väidet ning kavatseb teha põhjaliku analüüsi, niipea kui uurimisraport on meile edastatud.“

PPA märkis eile, et esitasid ID-kaardi tootjale nõude rikkumise kohta, kuna kaarditootja on rikkunud olulisemat turvanõuet ja genereerinud võtmeid väljaspool kiipi. "Meie partnerid Tartu Ülikoolist ja Cyberneticast on selle võimaluse äsja valminud analüüsiga ära tõestanud," lausus PPA dokumendiekspert Kaija Kirch.

Ööpäeva jooksul on ligi 1300 inimest teavitanud PPA-d sooviga saada garantiikorras uus ID-kaart.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. May 2018, 14:55

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing