Äripäev • 28. mai 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Pärnits avaldas, millised kuulsad ketid võiks Eestisse tulla

Primark võiks Eestisse tulla, aga siinne turg on keti jaoks ilmselt liiga väike.  Foto: EPA

Ülemiste Keskuse juht Guido Pärnits ütles, et Eesti turg ootab kindlasti IKEA kauplust, aga sarnaseid väga oodatud kette on veel. Kahjuks pole kõik siia tulekust huvitatud.

„Primark on müstiline jaekett, kes suudab väga odavalt tooteid müüa, aga nad ei ole siinsest turust hetkel huvitatud,“ tunnistas Pärnits.

Tema sõnul on turule tuleku variante kaalunud näiteks spordikaupade kett Decathlon ja elektroonikapood Giganti. „Meil on omal nendes kaubagruppides väga tugevad tegijad ees, ja see ei ole alati nii, et uus tulija suudab endale turul positsiooni välja võidelda,“ nentis ta.

Paljud kauaoodatud ketid toimivad siis, kui ostjaid on väga palju, sellele kriteeriumile tema sõnul praegu Balti linnad ei vasta. „Vaatamata sellele, et ka siin osatakse ehitada ilusaid ja uhkeid keskusi, ei ole just liialt palju uusi ja põnevaid kontseptsioone, kes siia turule praegu tahavad tulla,“ ütles Ülemiste keskuse juht.

Pärnits usub, et rõivakaupmees Uniqlo oleks siin hitt. „Aga et iga kuskilt Lõuna-Euroopast tulev uus poenimi rahva liikuma paneb… vaevalt. Uued kaubamärgid rikastavad turgu, kuid nende käivitamiseks on vaja mainstreami, mis traffic'ut tekitab,“ lausus ta.

Loe pikka intervjuud Pärnitsaga teemaveebist kaubandus.ee, kus Pärnits räägib sellest, millised Tallinnas valmivatest kaubanduskeskustest saavad edukaks, millised on kaubanduskeskused kümne aasta pärast ja kas meil on ehk liiga palju kaubanduspinda.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt