Äripäev • 17. oktoober 2018 kell 10:48
Elisa Eesti on Huawei ees vabandanud, et avalikustas enneaegselt Hiina mobiilitootja uue tippmudeli andmed, kuid see ei pruugi ettevõtet veel päästa sanktsioonidest.  Foto: Raul Mee

Elisa Eesti tegi rahvusvahelise prohmaka

Soome telekomiettevõtte Elisa Eesti haru sai sel nädalal hakkama rahvusvahelisel tasemel enneolematu möödapanekuga, kui avalikustas sotsiaalmeedias andmed Huawei uue tipptelefoni Mate 20 Pro kohta enne selle ametlikku globaalset lansseerimist, vahendas Postimees.

Elisa Eesti tootejuht oli nimelt salvestanud esmaspäeva hommikul ettevõtte kätte usaldatud testseadmega niiöelda karbist välja stiilis video, kus kirjeldas seadme põhilisi omadusi. Video avaldati esmaspäeval YouTube'is ning mitu tehnoloogiaportaali tegi sellest kohe ka koopiad.

Hiina tehnoloogiagigant ja maailma suuruselt teine mobiilitootja Huawei ise esmatutvustas maailmale seadet Londonis ExCeLi keskuses alles teisipäeval Eesti aja järgi kell 16.

Elisa on Huaweiga juhtunu teemal suhelnud ja vabandanud, kuid seni pole teada, kas ja milliseid sanktsioone juhtum Eesti või Elisa jaoks kaasa toob.

Pikemalt saab lugeda Postimehest.

Hetkel kuum