Äripäev • 15. november 2018 kell 13:17

Europarlamendi president: Brexiti kavand pole tähistamist väärt

Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani tuletas meelde, et kuigi britid võivad lahkuda majandusliidust, ei lahku nad Euroopast.   Foto: GIUSEPPE LAMI

Brexiti leppe kavand on uue etapi algus Euroopa Liidu ja Suurbritannia vahelistes kõnelustes, millest kaotavad mõlemad osapooled, tõdes Euroopa Parlamendi (EP) president Antonio Tajani.

„Brexiti puhul on eelkõige oluline kodanike õiguste tagamine, rahu säilitamine Põhja-Iirimaal ja Ühendkuningriigi EList lahkumise tõttu ohustatud töökohtade säilitamine,” ütles EP president Antonio Tajani pärast kohtumist ELi Brexiti-läbirääkija Michel Barnier’ga.

„Täna ei ole meil midagi tähistada – Brexit toob kahju nii Ühendkuningriigile kui ka ELile. Aga me usume demokraatiasse ja austame brittide otsust," ütles Tajani.

Samas ütles ta, et ELi ja Ühendkuningriigi poolt kokku lepitud tekst on esimene samm pikal teekonnal. "Olen optimistlik, et see annab võimaluse üles ehitada lähedased suhted ELi ja Ühendkuningriigi vahel. Nagu ma olen alati öelnud, Ühendkuningriik lahkub EList, aga mitte Euroopast," toonitas Tajani.

Seejuures rõhutas EP president, et lepe ei saa pakkuda paremaid tingimusi kui majandusliidu täisliikmelisus. "See näitab, et EL seisab liikmete vahelise solidaarsuse ja ühtsuse eest," kinnitas Tajani.

„Tahan selgelt välja öelda, et see on vaid uue etapi algus. Euroopa Parlamendil tuleb kokkulepet hääletada ning jätkame seega arengute jälgimist, et tagada kõigi tingimuste täitmine," märkis Tajani.

Hetkel kuum