Äripäev • 10. detsember 2018 kell 13:06

Katuserahaks läheb tänavu 7,3 miljonit

Rahanduskomisjoniks kinnitati valitsuse reservidest makstavate toetuste suuruseks 7,3 miljonit eurot.  Foto: Janus Lesment, Postimees/Scanpix

Riigikogus otsustavateks ühekordseteks regionaalseteks investeeringuteks, mida katuserahaks kutsutakse, kulub tänavu 7,3 miljonit eurot.

Riigikogu rahanduskomisjoni tänasel istungil käsitleti tuleva aasta riigieelarvele fraktsioonidelt ja rahanduskomisjonilt endalt laekunud muudatusettepanekuid kohalikeks investeeringuteks ja erinevate projektide rahastamiseks. Eelarves suurendati regionaalseid investeeringuid, toetati kolmanda sektori ja kodanikuühiskonna projekte ühekordsete kulutustena mahus 7,3 miljonit eurot, teatas komisjon. Katteallikaks on valitsuse reservi vähendamine samas ulatuses.

Rahanduskomisjoni esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul saab toetust ligi 500 MTÜd, sihtasutust ja kohalikku omavalitsust. „Riigikogu fraktsioonide ja saadikute täiendavate ettepanekute eesmärk on lahendada erinevate paikkondade ja organisatsioonide pakilised investeeringu- või toetusvajadused,“ ütles Stalnuhhin.

Tuleva aasta eelarve arvestab 3protsendilise majanduskasvuga. Tuleva aasta riigieelarve tulude maht on 11,06 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2018. aastaga 6,1 protsenti ehk 639,5 miljoni euro võrra. Riigieelarve kulude ja investeeringute maht 2019. aastal on kokku 11,32 miljardit eurot.

Riigieelarve kolmas lugemine tuleb kolmapäeval, 12. detsembri täiskogu istungil.

Hetkel kuum