Äripäev • 20. mai 2019 kell 8:47

Kaks Eesti idu said ligi veerand miljonit

Juhtinvestor Madis Müür ütles, et sai lisaks kasvanud portfellile Põhjamaade äriinglite programmist häid tutvusi.  Foto: Raul Mee

Reedel valiti tehnoloogiafestivalil Latitude59 parimaid iduettevõtteid, kaks Eesti firmat said 225 000 euro suuruse investeeringu.

Investeeringu said vabatahtlike meeskonnatööd hõlbustav rakendus Zelos ning värbamistööriist VideoCV. Ingelinvesteeringu teevad Põhjamaade äriinglite programmi (Nordic Angel Program ehk NAP) investorid.

Investeeringule kandideeris üle 100 iduettevõtte, neist enamik Eesti naaberriikidest. 13 ettevõtet esitles end investoritele Tallinnas. Parimad neli ettevõtet olid e-kaubandusplatvorm Yaga (Eesti), innovaatiline personali värbamise tööriist VideoCV (Eesti), jahtide ja kaptenite rendi- ja vahenduskeskkond Searadar (Venemaa) ning vabatahtlike rakendus Zelos (Eesti).

Pimedate Ööde Filmifestivalist alguse saanud Zelose eesmärk on lihtsustada vabatahtlike töö koordineerimist suurüritustel. VideoCV ühendab omavahel töötajad ja tööpakkujad, kasutades selleks videolahendusi. Plaanid on mõlemal ettevõttel suured, sihiks Euroopa ning USA turud.

Eesti Äriinglite Võrgustiku (EstBAN) liige ning Nordic Angel Programi juhtiv investor Rando Rannus tõdes, et iduettevõtete valik oli külluslik ja otsuse tegemine nõudis pingutust. “Õnneks olid läbirääkimised – et saavutada nii investoritele kui ka start-up'ile parim investeeringu ülesehitus – kiired ning konkreetsed. Zelose ja VideoCV tegevusvaldkonnad ei ole seni Eesti investorite jaoks traditsiooniliseks valikuks olnud, ent globaalsed investeerimise trendid soosivad Zelost ja VideoCVd.”

Nordic Angel Programi juhtinvestor Madis Müür hindas investeeringu kõrval äriinglite programmi sisu, mis aitas investoritel areneda. “Programm ei laiendanud mitte vaid mu portfooliot, vaid aitas mul tutvuda teiste omasuguste investoritega ning laiendada võrgustikku,” ütles Müür.

Äriinglite koolitus- ja investeerimisprogrammi Nordic Angel Program veab EstBAN ehk Eesti äriinglite võrgustik. Põhjamaade äriinglite programmi käigus saavad investorid õppida kogenud äriinglitelt koolituste ja hindamiste käigus, kus jagatakse kogemusi õnnestumistest ja ebaõnnestumistest. Koostöös BANNorway, DanBANi ja FiBANiga on võimalus osaleda ka naaberriikide programmides. Põhjamaade äriinglite programmi kaasrahastaja on Euroopa Komisjoni initsiatiiv Startup Europe.

Hetkel kuum