Äripäev • 20. aprill kell 4:52

Raadiohommikus: kas meditsiiniäri kasvab kriisi tõttu?

Confido Meditsiinikeskuse omanik Kadi Lambot (esiplaanil)  Foto: Andras Kralla

Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis räägib Confido Meditsiinikeskuse omanik Kadi Lambot meditsiiniäri olukorrast kriisi ajal. Kas kriis suurendab meditsiiniäri mahtu?

Samuti räägime erameditsiini tulevikust ja peagi avatavast uuest meditsiinikeskusest Pharma Plazast.

TalTechi rektori Jaak Aaviksooga räägime sellest, kuidas hakkab kõrghariduse andmine välja nägema olukorras, kus üliõpilased kogu maailmast ühte ruumi kokku tulla ei saa.

Hambaarstide Liidu presidendi Piret Väliga tuleb juttu sellest, kui palju hambaarstide äri on kriisis kannatada saanud ja mis juhtub siis, kui taastub plaaniline ravi.

Tööandjate Liidu juhi Arto Aasaga räägime ettepanekutest, mida liit on valitsusele kriisist väljumiseks teinud.

Saadet juhib Hando Sinisalu, uudistetoimetaja on Karl-Eduard Salumäe.

Päev jätkub kolme saatega.

11.00-12.00 "Äripäev eetris". Äripäeva ajakirjanikud Meelis Mandel, Juhan Lang, Urmas Jaagant ja Karl-Eduard Salumäe lahkavad Tallinki ja LHV tüli, IT- ja väliskaubanduse ministri Kaimar Karu ametist tagasi kutsumist ja teisi viimase nädala erutavamaid uudiseid.

13.00-14.00 "Tööstusuudised eetris". Seekordne saade keskendub kriisile ja analüüsib pandeemia mõju tööstussektorile. Saates osalevad tööstuskontserni BLRT arendusdirektor Peter S. Treialt ja Pärnu metallitööstuse PlasmaPro OÜ juhatuse liige Tiit Talvaru. Räägime, kuidas BLRT ja PlasmaPro keerulise olukorraga toime on tulnud ehk kuidas on kriis mõjutanud majandustulemusi, tellimusi ja töötajaid.

Saadet juhib Harro Puusild.

15.00-16.00 "Lavajutud". Eelmise aasta lõpus võitis Riigi Kinnisvara korraldatud Patarei Merekindluse enampakkumise Urmas Sõõrumaa ettevõte Nikolai Esimene OÜ. Merekindlus on läbi ajaloo olnud küll linnarahvale suletud, kuid eesmärk on tulevikus see väärikas kompleks rekonstrueerida, muutes see atraktiivseks ajaveetmise ja töötamise keskkonnaks ning seeläbi avada linnaelanikele ja külalistele. Merekindluse tulevikuplaane tutvustab US Real Estate arendusdirektor Martin Kolga.

Saate teises pooles tuleb juttu tehnoloogiast kinnisvaramaailmas. Keskendutakse teenuste digitaliseerimisele, nutilahenduste haldamisele ja arendamisele. Miks n-ö e-Eesti ei ole kinnisvara tehnoloogias eeskäija? Mis teeb tehnoloogia juurutamise kinnisvaras keeruliseks? Mida on juba tehtud ja mida oodata aastal 2020? Miks on digitaliseerimine hea? Kõneleb Restate Property Advisors partner Ardi Roosimaa.

Saade on salvestatud Äripäeva kinnisvarakonverentsil.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum