19. juuni 1998, 00:00

20. juunil kell 22.42 Pärnus Uue kunsti muuseumis muusikakonkurss Summertime. Pilet 100 krooni

Muusikahuvilistel tasub nädalavahetusel seada sammud Pärnusse. Sealsed suvised d?ässihõngulised muusikasündmused on alati põnevad ja prestii?ika esinejaskonnaga. Nii ka laupäevaöine kõige lühema öö muusikakonkurss, mis tähistab legendaarse helilooja George Gershwini 100. sünniaastapäeva.

Üritus algab täpselt päikeseloojangul ja peaks lõppema pühapäeva varahommikul päikese tõusuga kell 04.06.

Paljude muusikute esituses kõlab maailmakuulus teema «Summertime» ooperist «Porgy ja Bess». Esinejate hulgas on Jon Weber USAst, Siiri Sisask ja Boris Björn Bagger, Sergei Manukjan, Tõnis Mägi, ERSO kontrabassikvartett jpt. Ei puudu ka üllatusesineja. Kõik võistlusel osalejad esitavad lisaks oma visioonile «Summertime'ist» ka pala omal valikul. Igal kollektiivil on aega 10--12 minutit.

Võitja lahkub Pärnust 50 000 krooni võrra rikkamalt.

19.--24. juunil Rakveres teatrifestival Baltoscandal.Piletite hinnad kuni 60 krooni

Viies rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal algab täna Rakvere teatri suures saalis Estonia balletietendusega «Tütarlaps ja surm». Ees on päevad täis põnevaid teatri-, tantsu- ja muusikaetendusi, millest nii mõndagi etendatakse meil ainsal korral.

Etendused toimuvad Rakvere teatri suures ja väikses saalis, kultuurimajas ja Rakvere spordihoones. Väärikate rahvusvaheliste auhindadega pärjatud külalisesinejaid on USAst, Inglismaalt, Rumeeniast, Belgiast ja mujaltki. Loomulikult on kohal ka meie teatrite esindajad -- VAT teater, Vanemuine, Von Krahli teater jt. Töötab ka festivaliklubi, kus igal õhtul musitseerivad meie tuntud ansamblid, näiteks Compromise Blue, Ultima Thule. Jaaniõhtu vallikäärus sisustab Compromise Blue ja Rakvere teater.

25.--29., 29., 30. juunil kell 21 Tallinna Linnateatri lavaaugus vabaõhulavastus «Öö hommik». Pilet 100 krooni

Tänavu toob Linnateater vaatajani «Kolme musketäri» asemele uue vabaõhuetenduse, mille tegevus keerleb Napoli lähedases rannakülas elava erakliku skulptori Henry Maasi kodus, kuhu saabub kuulus BBC telere?issöör koos assistendist armukesega filmi tegema.

Lavastus on valminud J. Fowlesi «Eebenipuust torni», H. Hesse «Klingsori viimase suve» ja moralitee «Igamees» põhjal Jaanus Rohumaa ja Mari Tuulingu nägemusena. «Öö hommiku» on lavastanud Jaanus Rohumaa, kunstnik on Aime Unt ja muusikaline kujundus on Riina Rooselt. Osades näete Andres Otsa, Kalju Orrot, Peeter Tammearu, Ene Järvist, Katarina Lauku, Raivo E. Tamme jt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing