President suitsetab kabinetis edasi

03. jaanuar 2001, 08:30

Kirglik suitsetaja president Lennart Meri võib vaatamata 1. jaanuarist kehtima hakanud tubakaseadusele ka edaspidi rahus oma töökabinetis sigareti läita, kirjutab SL Õhtuleht.

?Meil ei ole kantseleis praegu sellist võimalust, et presidendile eraldi suitsetamistuba sisse seada,? põhjendab presidendi pressiesindaja Epp Alatalu. ?President suitsetab oma kabinetis edasi. Üldjuhul on nii, et presidendi kantseleis suitsetatakse ühes kindlas ruumis, ja seda ka arvestatakse.?

Alatalu viitab tubakaseaduse paragrahvile, kus omanik, valdaja või tööandja vajaduse ja võimaluse korral eraldab spetsiaalse ruumi või ala suitsetamiseks. ?Meie kantseleis aga sellist võimalust paraku pole.?

Tallinna linnavalitsuses ei muutu pärast tubakaseaduse jõustumist midagi. Pressiesindaja Kaido Padar sõnas, et nende majas töötab ülimalt sportlik seltskond.

?Meil küll suitsuruume pole, meil on nii sportlik linnavalitsus. Peaaegu polegi suitsetajaid. Isegi koridoridest tõsteti tuhatoosid juba ammu ära, et meil linnavalitsuse majas ikka hea õhk oleks. Mina pole majas küll kordagi näinud, et keegi suitsetab,? kinnitas Padar, kuigi linnavalitsuse majas töötab tema andmeil 500-600 inimest. ?Linnapea Mõis näitab oma sportlikkusega kõigile eeskuju. Kindlasti ei tehta suitsu ka kabinettides,? on pressiesindaja veendunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing