Eesti sai esimese rahvusvaheliselt sertifitseeritud siseaudiitori

Inno Tähismaa 12. jaanuar 2001, 11:45

PricewaterhouseCoopersi juhtiv siseauditi konsultant Merike Rabi sooritas USAs Floridas asuva Siseaudiitorite Instituudi juures edukalt siseaudiitori eksamid ja sai Eesti esimeseks rahvusvaheliselt tunnustatud sertifitseeritud siseaudiitoriks, teatas Price`i esindaja.

PricewaterhouseCoopers Eesti auditi ja ärikonsultatsioonide juhataja Hanno Lindpere sõnul on Merike Rabile omistatud sertifitseeritud siseaudiitori tunnistus oluline tunnustus kogu Eesti konsultatsiooniärile. 'Eesti majandus muutub järjest rahvusvahelisemaks ja mul on hea meel, et PricewaterhouseCoopers"i konsultandid on kõige uue ja kõrgetasemelise Eestisse toomisel esimeste seas,' märkis Lindpere.

Eesti siseaudiitoritel avaneb nüüd võimalus sooritada rahvusvahelist sertifitseeritud siseaudiitori eksamit ka Tallinnas, ütles eksami ära teinud Merike Rabi, kes kuulub ka Eesti Siseaudiitorite ühingu juhatusse.

Maailmas on kokku rohkem kui 30 000 rahvusvaheliselt sertifitseeritud siseaudiitorit. 1941. aastal USAs Floridas asutatud Siseaudiitorite Instituut on rahvusvaheliselt tunnustatuim audiitorala koolitus- ja sertifitseerimiskeskus maailmas, mille tütarühing tegutseb alates eelmise aasta juunist ka Eestis (vt ka www.siseaudit.ee)

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing