Paberimüük kasvab Eestis kiirest internetiseerumisest hoolimata

12. jaanuar 2001, 13:56

Paberimüük kasvab Eestis vaatamata sellele, et eelmise aasta detsembris kasutas internetti ligi kolmandik Eesti 15-74 aastastest elanikest, arvutikasutajaid on 39 protsenti ja viiendik Eesti elanikest omab koduarvutit.

Eesti suurima kontoritarvete- ja tehnika müüja, Büroomaailma kaubamärgi all tegutseva ASi Infotark Liivalaia kaupluse juhataja Peeter Saal ütleb, et paberimüük suureneb pidevalt vaatamata sellele, et paber kallineb. Saali sõnul ostetakse igal aastal umbes 15 protsendi võrra rohkem kui eelmisel.

'Eestis ei olda veel harjunud sellega, et kontor on paberivaba. Dokumendid prinditakse ikka välja,' sõnab Saal. Saal kahtleb samuti selles, et paberi tarbimine väheneb oluliselt pärast digitaalallkirja reaalset kasutuselevõttu.

'Paberikasutamine ei ole väiksemaks läinud ja ma ei näe, et see väheneks lähema viie aasta jooksul,' räägib paberihulgimüüja Modo Paper Eesti ASi müügijuht Aivo Vellamäe.

Eesti suurima arvutitootja ASi MicroLinki Arvutid tootejuht Mart Sepp räägib, et umbest 40 protsenti neist, kes soetavad MicroLinki arvuti, ostavad ka printeri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing