Haridusministeeriumil oletuslikud kulud

12. jaanuar 2001, 07:41

Põhiosa haridusministeeriumi kolimisprojekti eelarvetes kajastuvaid arve on oletuslikud, sest seni pole teada, kui palju töötajaid nõustub koos ministeeriumiga Tartusse kolima, kirjutab Postimees.

Haridusministeeriumi Tartusse kolimise projekti 19 miljoni kroonisest eelarvest põhiosa - 11 miljonit - kulub praeguste ministeeriumitöötajate koondamise, kolimise ning uute töötajate värbamise peale.

Praegu on nn Tartu-projekti eelarves ministeeriumiametnike koondamisele arvestatud 4,1 miljonit krooni, kuid kuni pole selge, kui palju 120 haridusministeeriumi töötajast on nõus Tartusse kolima, on see summa oletuslik.

Kõik ministeeriumi ametnikud peavad otsuse teatama selle kuu lõpuks. Loobujad saavad koondamisraha, mida ministeerium maksab kahes jaos, kesksuvel ja aasta lõpus. Avaliku teenistuse seaduse järgi võib lahkuv ametnik sõltuvalt staa?ist saada kahe kuni kaheteistkümne kuupalga suuruse lahkumishüvitise.

Ministeeriumis võtmepositsioonidel olevad 40 ametnikku peavad Tartusse tulema igal juhul maksimaalselt aastaks, et oma kogemused edasi anda uutele töötajatele. Ajutiselt Tartusse tulijate tarbeks rendib ministeerium ametikorterid, selleks on arvestatud 700 000 krooni. Kõik alaliselt Tartusse tulevad ministeeriumiametnikud peavad endale ise eluaseme leidma. Prognoosi kohaselt on arvestatud, et Tartusse tuleb ministeeriumiga kaasa kuni kolmandik töötajaid.

Ministeeriumi Tartu-projekti juht Aado Altmets ütles, et Tartus renditava hoone sisustamise ja kujundamise peale kulub 2,2 miljonit krooni. Tallinnast saab kaasa võtta kolmandiku kuni poole vajaminevast mööblist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing