PM: riigikogu liikmed puhkavad töö ajal karistamatult soojadel randadel

15. jaanuar 2001, 08:06

Isamaaliidu parlamendifraktsiooni esimehe Tiit Sinissaare kaitsekõne laupäevases Postimehes riigikogu liikmetele, kes töö ajal Egiptuses päevitusreisil käivad, ületab ka julgeima ettekujutuse ülbusest ja karistamatuse tundest, mis võib võimulolijat tabada, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Lisaks neljakordsele keskmisele palgale, lisatasudele ja parlamendipensionile on riigikogu liikmed endale ette näinud ka riigi ühe pikima korralise puhkuse, mis kestab terve suure suve. Paraku pole seadust, mis kohustaks riigikogu liiget ka pärast korralise puhkuse lõppu tööd tegema või vähemasti tööl käima.

Maksumaksja vallandamiseks piisab paarist hilinemisest, aga kui mõni rahvaesindaja ikka tahab, võib ta kas või neli aastat järjest maksumaksja palgal Egiptuses peesitada ja teenib vanaduspäeviks välja veel mitme rahvapensioni suuruse parlamendipensioni.

Kui parlament oma liikmeid ise korrale ei kutsu ning Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ja Isamaaliidu liige Jüri Kaver puhkamise eest saadud palka tagasi ei maksa, peame umbusaldust avaldama tervele riigikogule.

Postimees ei saa usaldada ja tõsiselt võtta põhiseaduslikku institutsiooni, mille liikmed vedelevad kolleegide hukkamõistu pälvimata töö ajal mererannas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing