EPL: Pärnu koolijuht soovis head elu teiste arvel

17. jaanuar 2001, 08:25

Kooli õpilaste arvu tegelikust suuremana näidates sai Pärnu Vene gümnaasiumi direktor endale ja õpetajatele maksta head palka. ?Surnud hingede õpetamine? on aga alatu tegu, sest nii pettis direktor riigilt raha välja oma kooli hüvanguks teiste koolide arvel, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Venekeelsete koolide väljavaated on kurvad, sest lisaks väljarändele ja madalale sündivusele kahaneb nende õpilaste arv ka sel lihtsal põhjusel, et üha enam vene vanemaid eelistab lapse panna eesti kooli. Kui kümme aastat tagasi läksid Eestis kõigist esimese klassi lastest vene kooli ligi pooled, siis nüüd vaevu viiendik.

Kõik see ei õigusta karvavõrdki Pärnu Vene gümnaasiumi direktori tegu. Kui kinnitust leiab kahtlus, et gümnaasiumi nimekirjas on ühtekokku olnud paarsada ?surnud hinge?, on riigilt välja petetud ühe keskmise suurusega maakooli täie laste pearaha.

Kahjuks tuleb pearaha kaudsemal moel kuritarvitamist ette teistestki Eesti koolides. Näiteks on koolid piisava arvu peade ning seeläbi õpetajatele töö ja palga kindlustamiseks huvitatud keskkooli vastu võtma võimalikult palju õpilasi, sõltumata nende võimetest ja valmisolekust õppida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing