Õdesid ?okeerib haigekassa juhi ülikõrge palk

17. jaanuar 2001, 09:19

Haigekassa juhi Maris Jesse uus palk on 36 000 krooni kuus. ?Kõik operatsioonitoa õed istuvad minu ümber ja ahhetavad,? ütles eile SL Õhtulehele keskpäeval Tallinna Keskhaigla õdede kutseliidu usaldusisik ja keskhaigla naistekliiniku operatsioonitoa vanemõde Sirje Adamson.

Aastavahetuse paiku ei suutnud haigekassa saata südameoperatsioonile Tartu elanikku: polevat raha. Samal õhtul oli Tartu Püssirohukelder reserveeritud, lauad hea ja paremaga kaetud. Kõrtsis istus haigekassa.

Avalik-õigusliku staatuse saanud keskhaigekassa nõukogu kinnitas keskhaigekassa direktori Maris Jesse palgatõusu 14 000 kroonilt 36 000 kroonile. Jesse teenib nüüd kuus sama palju kui meditsiiniõde aastas.

?Kui Tallinna linnapea ütleb, et tema turuväärtus on 60 000 krooni, siis meie meditsiiniõdede turuväärtus pole isegi nii suur, et oma korteri eest maksta,? hindab Sirje Adamson olukorda. Tema sõnul lähevad õed välismaale teenima, sest seal on nad hinnas.

Eesti keskastme tervishoiutöötajate kutseliidu president Inna Rahendi oli ?okeeritud, kui luges ajalehest haigekassa juhi Maris Jesse palgatõusust ja helistas pahameeles kohe oma kolleegile.

?Ma olen hämmingus,? ütleb Rahendi. ?Võib-olla tuleks sellest nii kaua rääkida, et inimesel lõpuks piinlik hakkab,? lisas ta.

Rahendi sõnul tähtsustavad endised tervishoiutöötajad, kes praegu haigekassa nõukogus on, ametnikku rohkem kui selles süsteemis töötavaid inimesi.

Eesti Õdede Ühingu president Teisy Remmel ütles, et õdede liit asja nii ei jäta. Eile plaanis ta kirjutada Õdede Ühingu nimel sotsiaalminister Eiki Nestorile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing