Kohtutäitur müüs petise abiga võõra korteri

17. jaanuar 2001, 08:22

Tallinna politsei kontrollib võlgadesse sattunud korteriomaniku süüdistusi, mille kohaselt müüs kohtutäitur Helmi Kadak petturi abi kasutades ja omaniku teadmata korteri 300 000 krooni eest maha, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuna omanik ei saanud korteri eest sentigi, esitas teda esindav advokaadibüroo Kunila Ko reedel taotluse linnakohtu täitevosakonna staa?ika täituri Helmi Kadaku suhtes kriminaalasja algatamiseks.

?Ma ei saa väita, et Kadak on kurjategija. Võib-olla on ta segase looga seotud lihtsalt oma rumaluse tõttu,? ütles kannatanut esindav advokaat Raivo Bergson. ?Samas ei saa välistada, et ta mängib petturitega kokku. Fakt on, et teiste täituritega pole selliseid lugusid juhtunud.?

Bergsoni väitel müüs Helmi Kadak Õismäel asuva, võlgade katteks arestitud korteri detsembris 300 000 krooni eest, sest korteri omanikuna esitlenud pettur soovis nii. Jaan Harki notaribüroos tehingut vormistedes esitas pettur võltsitud passi.

?Imelik on see, et Kadak oli õige korteriomanikuga varem kahel korral kohtunud ja teadis teda nägupidi,? ütles Bergson. ?Õige omanik ei sarnane välimuselt üldse mehega, kes notari juures omanikku mängis.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing