Pärnu volikogu liikmed sõitsid tasuta kuupiletiga

19. jaanuar 2001, 08:22

Kümme Pärnu linnavolikogu liiget, kelle hulka kuuluvad näiteks Eesti Panga juriidilise osakonna juhataja Kadi Viira ja Wendre turundusdirektor Sulev Alajõe, said eelmisel aastal volikogu kantseleist tasuta kuupileti, kirjutab Pärnu Postimees.

Viira kasutas tasuta kuukaarti ajal, mil ta veel Tallinnas ei töötanud. ?Kui olin jala linnas, sain alati bussiga sõita,? ütles tavaliselt 1997. aasta Renault Megane?iga sõitev linnavolikogu liige.

Viira elab sanatooriumi Tervis lähedal, lähim bussipeatus jääb tema kodust umbes kilomeetri kaugusele. Tasuta kuukaarti kasutas ta 1999. aasta sügisest eelmise aasta 1. detsembrini, aastatel 1996-1999 ei pakkunud volikogu kantselei tollasele volikogu aseesimehele tasuta bussisõitu.

Viira rääkis, et tasuta kuukaardi vastuvõtmiseks oli tal kaks põhjust: adekvaatsete otsuste langetamiseks peab rahvaesindaja bussiliiklusega kursis olema ja paljude riikide esinduskogudes hüvitatakse kulud, mis saadikutööga tekivad.

Sulev Alajõe sõnul on ta tasuta linnabusside kuukaarti kasutanud õhtuti ja nädalavahetustel. Alajõe töökoht asub Vändras ja sinna sõidab ta autoga. Alajõe avaldas kahetsust, et ligi kolmekuulise volikogu liikmeks olemise aja jooksul pole ta ise algatust üles näidanud, et kõiksugu soodustused lõpetada.

Praegu võivad volikogu liikmed sõita tasuta linnabussiga, kasutada tasuta ühekordseid parkimiskaarte ja süüa kord kuus volikogu istungi ajal tasuta lõunat. ?Me ei pea mingis naturaalkaubanduses elama. Ühtegi neist soodustustest pole tegelikult tarvis,? tõdes Alajõe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing