Mõõdukad kaitsevad madalat soojamaksu

24. jaanuar 2001, 08:25

Mõõdukad seisavad toasooja viieprotsendilise maksumäära eest seni, kuni valitsus pakub välja abinõud, mis kütte hinnatõusu korral leevendaksid raskustesse sattuda võivate perede olukorda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Reformierakonna survele vaatamata ei esita Mõõdukad eelnõu, mis taastaks küttele 1. juulist täismaksu, ega ole nõus lisaeelarvega, mis kärbiks sotsiaalministeeriumi ja põllumajandusministeeriumi kulutusi. ?See on välistatud. Sellist juttu räägib Jürgen Ligi, kellele meie erakond ei meeldi,? ütles Mõõdukate fraktsiooni liige Jaak-Hans Kuks.

Tänu Mõõdukatele läks nädala eest riigikogus läbi Rahvaliidu seadus, mis jätab soojusenergiale veel viieks aastaks madala maksu. Otsus tekitab riigieelarvesse 100 miljoni kroonise puudujäägi.

Kuksi kinnitusel tuleks valitsusel täita eelmise kevade otsus, mis kohustas rahandus- ja sotsiaalministrit leidma lahendusi tekkivatele sotsiaalprobleemidele.

Mõõduka Jüri Tamme sõnul pole lisaeelarve järele mingit vajadust. ?On naiivne lootus, et raha saab ära võtta Mõõdukate ministritelt. Ootame ära esimese kvartali majandustulemused. Võib-olla tekib võimalus positiivse eelarve tegemiseks,? lausus Tamm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing