Merimetsa haiglat ähvardab sulgemine

30. jaanuar 2001, 08:21

Haigekassalt enam kui kahte miljonit krooni nõudva Tallinna Merimetsa haigla raha on kahe nädala pärast otsas ja haigete vastuvõtmine katkemisohus, kirjutab Postimees.

?Tegelikult peaks haigla uksed juba täna kinni panema, sest aasta kolme esimese kuu tööks eraldati meile ainult poolteise kuu raha, mis saab ülejärgmisel nädalal otsa,? rääkis Merimetsa haigla direktor Andres Heinver.

Heinveri sõnul saatis haigla juba enne jõule ja ka poolteist nädalat tagasi linna sotsiaal- ja tervishoiuametile kirja, milles tegi ettepaneku kaaluda haigla sulgemist. Vastuseks käskis amet jätkata haiglal tööd.

?Eks linnal tuleb otsustada, kuidas edasi minna, sest kahe nädala pärast on haigla kvartalilimiit läbi,? märkis Heinver.

Kuna nakkushaigete ravile spetsialiseerunud Merimetsa haigla osutab vältimatut abi, siis peaks haigekassa selle osutamise eest ka maksma.

Eelmisest aastast on aga haiglal 2,2 miljoni ulatuses tasumata arveid, mida ta kavatseb kohtu kaudu Tallinna haigekassalt sisse nõuda. Hagi esitamine seisab praegu linnalt loa saamise taga, kuna haigla ei ole iseseisev juriidiline isik ja vajab selleks omaniku luba.

Tallinna haigekassa pakkus Merimetsa haiglale kohtuväliselt miljon krooni. See pakkumine on ka praegu jõus, vaatamata sellele, et haigekassas tehtud ekspertiis tunnistas põhjendatuks ainult 600 000 krooni eest arveid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing