Toivo Jürgenson nõuab ETV-lt võla tasumist

01. veebruar 2001, 08:35

Eesti Televisiooni ligi viiemiljoniline võlg ringhäälingu saatekeskusele sundis läinud nädalal sekkuma teede- ja sideministrit Toivo Jürgensoni, kes nõuab raha ka oma erakonnakaaslase, ringhäälingunõukogu esimehe Tiit Sinissaare kaudu, kirjutab Postimees.

Jaanuari lõpu seisuga võlgnes Eesti Televisioon 4,88 miljonit krooni teenuste eest Eesti Ringhäälingu Saatekeskusele (ERSK AS), mille vähemusaktsiad erastas mullu Prantsuse firma Telediffusion de France. Saatekeskuse enamusaktsiad kuuluvad Eesti riigile.

Teede- ja sideministri Jürgensoni hinnangul tutvustab ETV võlg prantslaste osalusega ettevõttele kogu Eesti majanduskeskkonda halvast küljest.

?ETV ja ERSK pikka aega lepingutega täpselt määratlemata majandussuhe ning ETV suur võlgnevus diskrediteerivad Eesti majanduskeskkonda ERSK AS strateegilise investori ees,? teatas teede- ja sideminister Toivo Jürgenson Sinissaarele saadetud kirjas.

ERSK on esitanud ETV-le ka lepingu projekti 2001. aastal teleülekannete edastamiseks, ega nõua kogu võla kohest tasumist, kui lepitakse kokku tasuda graafiku järgi 20. juuniks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing