Keskkonnamaksud ähvardavad Silmet Gruppi sulgeda

01. veebruar 2001, 08:20

Ida-Virumaa töötute armee võib suureneda veel tuhande inimese võrra, kui riik ei muuda lähiajal keskkonnamaksude poliitikat ning AS Silmet Grupp asub seetõttu ettevõtet likvideerima, kirjutab Põhjarannik.

Tootmise lõpetamist kaalub ka Viru Keemia Grupp, selle tagajärjel võib aga kokkuvõttes tööta jääda 6500 inimest.

Möödunud aasta lõpus sai Silmet keskkonnaministeeriumilt uue veesaasteloa, mille järgi mõnede keskkonda paisatavate jäätmete normid olid mitmekordselt vähendatud.

?Kuna nende normide täitmine pole reaalne, pikendati vana luba poole aasta võrra, mis tähendab, et saime uute normide rakendamises juulikuuni pikendust,? ütles Silmet Grupi juht Tiit Vähi.

Vähi väitel pole uusi keskkonnanorme võimalik nii lühikese ajaga kiirelt täita ning sel juhul peaks ettevõte aastas riigile maksma üle 40 miljoni krooni trahve. «Kui midagi ei muutu, peame ettevõtte likvideerima, sest antud juhul kaotab tootmine igasuguse mõtte,» lausus ta.

Silmet Grupi juht ütles, et ettevõtte sulgemist on investoritega juba arutatud ning ka nemad on selle poolt. Firma võib hakata jagama töötajatele koondamisteateid juba veebruari lõpus.

Endise peaministri sõnul kavatseb Silmet esialgu otsida toetust ametiühingutelt, tööstuse ja tööandjate keskliidult ning poliitikutelt. Täna kohtub ettevõtte juhtkond ametiühingu esindajate ja Riigikogu asespiikri Siiri Oviiriga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing