Kallaste tagandatud linnapea otsib õigust halduskohtust

05. veebruar 2001, 08:34

Kuu aja eest Kallaste linnapea ametist tagandatud isamaaliitlane Tiit Hilpus taotleb halduskohtult umbusaldusavalduse seadusevastaseks tunnistamist, Kallaste elanikud saatsid protestikirja maavanemale, kirjutab Tartu Postimees.

Ligi 1300 elanikuga Kallastet alates 1999. aasta novembrist juhtinud Hilpus ütles, et tema advokaat esitas Tartu halduskohtule avalduse alles reedel ning selle arutamise aega pole veel määratud.

Hilpuse väitel rikkus Kallaste volikogu teda haiguslehel oleku ajal umbusaldades nii kohaliku omavalitsuse korralduse seadust kui avaliku teenistuse seadust.

Läinud nädala lõpul sai Tartu maavanem Jaan Õunapuu 81 Kallaste elaniku allkirjaga kirja, milles nõutakse Hilpuse tagandamise otsuse tühistamist ning Kallaste volikogu tunnistamist ebakompetentseks ja teovõimetuks.

Jaan Õunapuu tõdes, et avaldusele vastamise lõpptähtaega ükski seadus talle ei sea, kuid Kallastele peaks vastus jõudma hiljemalt paari nädala pärast.

Esmalt pöördub maavanem Kallaste linnavolikogu poole ning volikogu peab esitama talle seitsme päeva jooksul asjasse puutuvad dokumendid. Seejärel langetab maavanem otsuse, kas volikogu tegevus oli õiguspärane või mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing